Sazka Hry - Pozadí Sazka Hry - Popředí
Úvod

Sazka Hry

Nakoukněte k nám
do kanceláře.
Kancelář Pan Zelený Pan Zelený, 13. 5. 2021 Recenze

Plátýnko: Legendární hra zažívá comeback!

Možná tuto hru znáte pod jmény jako jsou Boží požehnání nebo Gotes. Hru tenkrát často hrávali černí bookmakeři na dostizích za dob komunismu. Odtud se dostala až do českých hospod a na tajňačku se hrála dokonce i přímo v bytech. Sazka Hry společně s výrobcem Tech4bet vám naservírují pravou herní atmosféru Plátýnka, kde máte oproti původní verzi se sedmi kartami karet rovnou osm, a tím pádem mnohem větší šancí na výhru.

Plátno s kartami

Na stole jste dříve měli rozprostřené plátno, na kterém bylo nakresleno 32 mariášových karet. Přímo na takovém plátnu si teď můžete zahrát a ani nemusíte vytáhnout paty z domu. K sázení vám bude hrát příjemná barová hudba, která vás navnadí na tu správnou notu. Hra je doplněná slangovými názvy karet z tehdejší doby s komentářem dealera, který vás celou hrou provází. Cílem hry je uhodnout co nejvíce karet z osmi tažených.

Padne mi šmíca nebo mrtvej pták?

Při spuštění vám hra nabídne více herních stolů se stylovými názvy podle karet, kde si můžete zvolit stůl, jak podle vaší rychlosti sázení, tak i podle výše sázek. Na výběr jsou stoly, kde jedno herní kolo trvá buď 15 sec. nebo 30 sec. a rozmezí sázek se pohybuje od 5 Kč až do závratných 100 000 Kč. Změnit stůl můžete kdykoli, když nemáte na stole sázky, a to kliknutím v menu na ikonu rozcestníku.

U každého stolu je vidět jeho kapacita, a tak přesně víte, kolik hráčů už u stolu sedí a kolik si ještě může přisednout. Pokud jste ve hře sami, lze hrát i varianta sólo. Stoly lze filtrovat a zobrazit si přesně přehled těch, které vás zajímají. Po výběru stolu si zvolíte jeden ze 4 barevných žetonů, který bude reprezentovat vaše sázky. Pokud budete chtít, můžete změnit i svůj nick pod kterým budete viditelní pro ostatní. Pro opuštění hry používejte v menu ikonu domečku. Pokud zavřete hru spolu s oknem prohlížeče, nebo se vracíte šipkou “zpět”, při dalším otevření Plátýnka se objevíte u stolu, kde jste hráli naposledy.

Průběh hry

Před sebou máte rozmístěny karty a vy si vybíráte na jakou z nich si vsadíte. Můžete si vsadit na kolik karet chcete, od jedné až po dva a třicet karet. Výšku sázky si volíte výběrem žetonu z pravého menu vedle herního pole a na jednu kartu lze umístit i více žetonů. Kliknutím na jeden ze dřevěných symbolů kolem herního plátna, můžete umístit svoji sázku automaticky na celou řadu nebo sloupec. Sázku musíte potvrdit, jinak není platná. Po přijetí sázek od všech hráčů, nebo vypršení časového limitu na kolo, krupiér zamíchá kartami a zábava začíná.

Postupně pak otáčí 8 karet a podle jejich pořadí se určí vaše výhra. Nejdříve otáčí tři karty, za které získáte 2násobek sázky, za další dvě 3násobek, poté za další dvě 4násobek, a nakonec pokud se vám povede trefit poslední kartu, tak ulovíte navíc parádní 10násobek!
Dokážete trefit všech 8 karet? 😊
Pan Zelený: „Tech4bet umí skvěle vystihnout herní atmošku. Díky tomu klavíru si připadám, jak kdybych seděl s kámoši v hospodě a krásně mi tam padaly esa, na který jsem si vsadil.“
 
Pan Červený: „Ty násobky sázek jsou libový, díky nim mi stačí uhodnout jen tu poslední osmou kartu a hned mám navrch.“
Kancelář pozadí Kancelář popředí

Mrkněte také na tohle