Adventní kalendáře, které vás nadchnou

Adventní kalendář je jednou z tradic, která nám každý rok pomáhá navodit tu správnou vánoční atmosféru. Klasický čokoládový kalendář zná každý, ale věděli jste, že existuje i rozhlasový nebo lego kalendář?

Prapůvodní adventní kalendáře byly nejprve malované, později tištěné a měly za úkol zpříjemnit dětem advent a čekání na vánoční svátky a také jim připomenout křesťanské příběhy. V dnešní době máme adventní kalendář především pro radost z adventních dní a není proto divu, že najdeme po celém světě desítky až stovky různých ztvárnění.
Adventní kalendáře, které vás nadchnou

Kalendář na fasádě

V mnoha městech můžeme najít adventní kalendáře zdobící domy historického centra. Jedním z příkladů může být hrázděný domek na náměstí německého městečka Uslar a nebo vyzdobené okenice novogotické radnice ve Vídni, před kterou se každoročně rozprostírají proslulé vánoční trhy.

Rozhlasový kalendář

Téměř ve všech skandinávských zemích najdeme Julekalender, což je rozhlasový adventní kalendář, který můžeme v adventu zaslechnout pravidelně každý rok od 1. do 24. prosince. První vysílání proběhlo v roce 1957 ve švédském rozhlase a do několika let se tato tradice rozšířila do Dánska, Finska, Norska i na Island. Jsou to několikaminutová vysílání, která vyprávějí vánoční příběhy převážně o postavách Tomte, Nisse, Tonttu nebo Joulupukki, což jsou jména severských zástupců našeho Ježíška.

Kalendáře od srdce

Koupit kalendář v obchodě je sice jednoduché, ale vyrobený kalendář je vždycky krásnější a potěší nejvíc. Pokud uvažujete o výrobě, vězte, že kreativitě se meze nekladou. Kalendář můžete vyrobit z látkových pytlíčků s kolíčky, z voňavých perníčků, z různobarevných obálek, nebo můžete pořídit skříňku s šuplíčky a do každého z nich ukrýt něco pro radost.

Nejneobvyklejší kalendáře

Pokud nemáte čas nebo chuť kalendář vyrábět, nevadí, koupit se jich dá opravdu mnoho. A ty nejzajímavější, které jsme našli? Lego adventní kalendář, ze kterého každý den vyloupnete figurku, kterou si můžete složit. Kosmetické firmy vyrábějí adventní kalendáře, kde najdete v každém políčku nějaký zkrášlující prostředek. Můžete najít také adventní kalendář složený z 24 párů různých vánočních ponožek a nebo třeba i degustační kalendář. Máte rádi překvapení a rádi byste si čekání na Ježíška udělali ještě napínavější? Doporučujeme los Adventní kalendář, který po setření voní po perníku a může vám zpříjemnit letošní advent výhrou až 1 milion korun.

Adventní
kalendář

Hlavní výhra
1 000 000 Kč

Cena losu
250 Kč

Losy
zakoupíte

Na všech prodejních místech Sazky,
na pobočkách České pošty nebo v
trafikách. ZOBRAZIT MAPU

Najdete nás také na
sociálních sítích