Zavřít
Bilance: Délka hraní: Maximální výhra na technické hře je 500 000 Kč
obrázek plovoucího bannery loyalty
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Rosteme a pomáháme

Sazka Olympijský víceboj - projekt, který funguje

Sazka Olympijský víceboj - projekt, který funguje
Tento projekt je určený pro základní školy, tedy instituci, kterou projde téměř celá populace. Díky tomu plošně zasahuje školáky a ukazuje jim, že sport je zábavnou a nedílnou součástí každodenního života. Sazka Olympijský víceboj odstartoval v září 2014, nyní funguje už na více než čtvrtině základních škol v republice. Prošlo jím více než 500 000 českých dětí.
 

MÁME UCELENOU A UNIKÁTNÍ METODIKU
Naší ambicí není pouze ukázat dětem v hodinách tělesné výchovy sady cviků a disciplín, ale dovést je přímo na sportoviště i v jejich volném čase.
Ucelená metodika je postavena na 8 základních pohybových dovednostech:

  • Výbušnost – skok z místa (1. stupeň), trojskok snožmo z místa (2. stupeň)
  • Ohebnost – hluboký předklon
  • Aerobní vytrvalost – běh na 500 m (1. stupeň), běh na 1 000 m (2. stupeň)
  • Silová vytrvalost – zkrácené sedy-lehy
  • Rychlost – sprint na 60 m
  • Rovnováha – postoj čápa (stoj na 1 noze)
  • Hbitost – člunkový běh (T-běh)
  • Síla – hod basketbalovým míčem

ANALYZUJEME ZÍSKANÁ DATA
Pro vyhodnocování výsledků používáme metodiku SportAnalytik, která je založena na porovnání výsledků dítěte s vrstevníky, stanovení silných stránek a na následném propojení s pohybovým typem dítěte.
Výsledky každého školáka jsou přehledně zpracovány na sportovních vysvědčeních. Tam mohou rodiče najít detailní informace o sportovních výkonech svých dětí. Dále jsou tam tipy na tréninky, a hlavně konkrétní doporučené sporty, které odpovídají pohybovému typu jejich dítěte.
S výsledky statisíců českých dětí pracujeme a díky spolupráci s Fakultou tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy máme k dispozici unikátní analýzy, které nemají v novodobé historii České republiky obdoby.
 
ÚSPĚŠNÍ INSPIRUJÍ
Ambasadory projektu jsou špičkoví aktivní sportovci a podílejí se na něm i členové Českého klubu olympioniků. Děti tak mají možnost se setkat se skutečnými legendami českého sportu a zažít na vlastní kůži například trénink s olympioniky.