Vklad Zavřít
Více informací
Méně informací

Zkuste si také

Sazka Olympijský víceboj – projekt, který rozhýbává české děti

05.04.2018 / 15:31
Sazka Olympijský víceboj je projekt určený pro základní školy, tedy instituci, kterou projde téměř celá populace. Má tak možnost skutečně plošně zasáhnout školáky a ukázat jim, že sport je zábavnou a nedílnou součástí života.
 
Během ročníku 2016/2017 se do Sazka Olympijského víceboje zapojilo 1 227 základních škol. To znamená, že během tělocviku plnilo více než 150 tisíc dětí naše speciálně navržené disciplíny testující základní pohybové schopnosti.

Projekt je rozdělen do dvou částí. Školy se mohou zapojit jednak do Olympijského diplomu, který dětem ukáže jejich silné sportovní stránky a na základě analýzy jejich fyzických předpokladů jim doporučí vhodné sporty. Nebo pak také do Olympijského odznaku, v němž se ti nejnadanější mladí sportovci mohou přes školní, okresní a krajská kola probojovat až do republikového finále.
 

Máme ucelenou a unikátní metodiku

Naší ambicí není pouze ukázat dětem v hodinách tělesné výchovy sady cviků a disciplín, ale dovést je přímo na sportoviště i v jejich volném čase.

Ucelená metodika je postavena na 8 základních pohybových dovednostech:
  • Výbušnost – skok z místa (1. stupeň), trojskok snožmo z místa (2. stupeň)
  • Ohebnost – hluboký předklon
  • Aerobní vytrvalost – běh na 500 m (1. stupeň), běh na 1 000 m (2. stupeň)
  • Silová vytrvalost – zkrácené sedy-lehy
  • Rychlost – sprint na 60 m
  • Rovnováha – postoj čápa (stoj na 1 noze)
  • Hbitost – člunkový běh (T-běh)
  • Síla – hod basketbalovým míčem 

Analyzujeme získaná data


Pro vyhodnocování výsledků používáme metodiku SportAnalytik, která je založena na porovnání výsledků dítěte s vrstevníky, stanovení silných stránek a na následném propojení s pohybovým typem dítěte.

Výsledky každého školáka jsou přehledně zpracovány na sportovních vysvědčeních. Tam mohou rodiče najít detailní informace o sportovních výkonech svých dětí, tipy na tréninky, a hlavně konkrétní doporučené sporty, které odpovídají pohybovému typu jejich dítěte.

S výsledky desítek tisíc dětí z České republiky pracujeme a díky spolupráci s Fakultou tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy máme k dispozici unikátní analýzy, které nemají v novodobé historii České republiky obdoby.
 

Úspěšní inspirují

Díky spolupráci s Českým olympijským výborem mají školáci příklad v těch skutečně nejlepších. Ambasadory projektu jsou špičkoví aktivní sportovci a podílejí se na něm i členové Českého klubu olympioniků. Děti tak mají možnost setkat se skutečnými legendami českého sportu a zažít na vlastní kůži společné tréninky.

Podívejte se na reportáže s našimi ambasadory a další videa.
 

Logo Sazka - Bude to jen chvilinka
Zavřít   ✕ Pokud právě nejste přihlášeni na Facebooku nebo vám ještě nebylo 18 let, fanouškovská stránka se bohužel nezobrazí. Děkujeme za pochopení.
Pokračovat Zpět