Vklad Zavřít
Více informací
Méně informací

Zkuste si také

Sazka Olympijský víceboj - projekt, který funguje

22.01.2016 / 15:31
Sazka Olympijský víceboj je projekt určený pro základní školy, tedy instituci, kterou projde téměř celá populace. Má tak možnost skutečně plošně zasáhnout školáky a ukázat jim, že sport je zábavnou a nedílnou součástí života.
 

MÁME UCELENOU A UNIKÁTNÍ METODIKU


Naší ambicí není pouze ukázat dětem v hodinách tělesné výchovy sady cviků a disciplín, ale dovést je přímo na sportoviště i v jejich volném čase.

Ucelená metodika je postavena na 8 základních pohybových dovednostech:
  • Výbušnost – skok z místa (1. stupeň), trojskok snožmo z místa (2. stupeň)
  • Ohebnost – hluboký předklon
  • Aerobní vytrvalost – běh na 500 m (1. stupeň), běh na 1 000 m (2. stupeň)
  • Silová vytrvalost – zkrácené sedy-lehy
  • Rychlost – sprint na 60 m
  • Rovnováha – postoj čápa (stoj na 1 noze)
  • Hbitost – člunkový běh (T-běh)
  • Síla – hod basketbalovým míčem 
 

ANALYZUJEME ZÍSKANÁ DATA

Pro vyhodnocování výsledků používáme metodiku SportAnalytik, která je vychází z principu programu představeného v rámci Olympijských her ve Vancouveru 2010. Je založena na porovnání výsledků dítěte s vrstevníky, stanovení silných stránek a na následném propojení s pohybovým typem dítěte.
Výsledky každého školáka jsou přehledně zpracovány na sportovních vysvědčeních. Tam mohou rodiče najít detailní informace o sportovních výkonech svých dětí, tipy na tréninky a hlavně konkrétní doporučené sporty, které odpovídají pohybovému typu jejich dítěte.
S výsledky desítek tisíc dětí z České republiky pracujeme a díky spolupráci s Fakultou tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy máme k dispozici unikátní analýzy, které nemají v novodobé historii České republiky obdoby.

VEDEME DĚTI PŘÍMO DO KLUBŮ A UČÍME JE HRÁT FÉR

Začít s tím správným sportem je opět o něco snazší. Abychom cestu ke sportu dětem ještě více usnadnili, spustili jsme webový portál Sport v okolí . Tam mohou rodiče spolu s dětmi najít i konkrétní sportovní kluby v okolí jejich školy. Díky speciálnímu kódu, který je součástí sportovního vysvědčení, budou i tyto kluby odpovídat vybraným sportům, pro které má dítě předpoklady.
Nedílnou součástí Sazka Olympijského víceboje je i výchova k férovému chování na sportovišti i mimo něj. K té slouží Charta Fair Play. Její desatero si děti připomínají v průběhu celého projektu.

ÚSPĚŠNÍ INSPIRUJÍ

Díky spolupráci s Českým olympijským výborem mají školáci příklad v těch skutečně nejlepších. Ambasadory projektu jsou špičkoví aktivní sportovci a podílejí se na něm i členové Českého klubu olympioniků. Děti tak mají možnost se setkat se skutečnými legendami českého sportu a zažít na vlastní kůži například trénink s olympioniky.
Jsme velice rádi, že kromě sportovních hvězd náš projekt podporují i kapacity z oblasti lékařství, které oceňují systematičnost projektu, zpětnou vazbu o fyzické zdatnosti i prevenci v oblasti nadváhy a obezity.

Podívejte se na reportáže s našimi ambasadory a další videa.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory Cookie.
Logo Sazka - Bude to jen chvilinka
Zavřít   ✕ Pokud právě nejste přihlášeni na Facebooku nebo vám ještě nebylo 18 let, fanouškovská stránka se bohužel nezobrazí. Děkujeme za pochopení.
Pokračovat Zpět