obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Známe vaše šťastná čísla: vede 7 a 13
Na Facebooku Sazky a prostřednictvím dalších kanálů jsme se vás zeptali: jaká jsou vaše šťastná čísla?
Odpovědí se nám sešlo opravdu hodně, za což velice děkujeme. A jak naše anketa dopadla? Pomyslnému žebříčku nejpopulárnějších čísel u vás vládne především dvojice 13 a 7.

13? Jdeme proti proudu

Především u čísla 13 jde přitom o takovou menší světovou a historickou anomálii. Obecně je totiž třináctka považována v řadě kultur a náboženských systémů spíše za nešťastnou. Za smolnou ji považovali ve starověkém Římě, smůlu nosí také podle skandinávské mytologie a žádoucí není ani v rámci křesťanské nauky.

O to zajímavější jsou výsledky průzkumu Sazky, podle nějž třináctku označuje za své šťastné číslo celých 16 % dotazovaných. Tento průzkum ostatně souhlasí s tím, co jste nám prozradili na Facebooku Sazky. Také v něm se významné popularitě těší i sedmička, tu si vybralo za své oblíbené číslo celých 28 %, což ze sedmičky dělá vůbec nejpopulárnější číslo mezi Čechy. Zkrátka je to vyhlášené šťastné číslo.

Čísla podle významných dat a událostí

Z dalších oblíbených čísel jste několikrát zmiňovali také 21 či 9, ostatní čísla pak padala spíše sporadicky. Podle čeho tedy vybíráte kombinace k sázení? Nezřídka jde o čísla inspirovaná daty narození vás nebo vašich blízkých, mnoho z vás však tohle považuje za zbytečnou pověrčivost a přiznává, že při sázení loterie volí spíše náhodný tip.

Jak jste na tom vy? Jaké je vaše oblíbené číslo? Pochlubte se do diskuze pod článkem!

Přečtěte si také