obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Známe nejdražší koktejly světa
Poslední den v roce svádí k různým rozmařilostem. Nejdražší drinky světa jsou z těch nejvybranějších surovin.

Je libo propít výplatu, auto nebo dokonce všechny úspory?

Zatím nejdražší drink vymysleli v jedné londýnské restauraci – koktejl Gigi´s - z toho nejlepšího šampaňského a vzácné brandy, která je mnohem starší, než vaše prababička.

Prý chutná jako tekuté zlato. Ostatně jeho jedlé lístky i obsahuje. Tak „na zdraví“. Kdo kouzlu tohoto koktejlu podlehne, musí počítat s jednou maličkostí. V momentě, kdy si přiťukne, propíjí vlastně nové auto. Jeho cena totiž přesahuje tři sta tisíc korun. A důležité upozornění – v tomto případě se pije až po zaplacení. I zlatá kreditní karta může selhat.

Těm, kterým při této představě trochu tuhne úsměv, by mohl postačit druhý nejdražší koktejl historie. Před dvěma lety ho namíchali v australském Melbourne. Na jeho objednání už tři sta tisíc stačilo. Dokonce ještě deset tisíc zbylo – třeba na spropitné.

Základem koktejlu „Winston“ byl francouzský koňak Croizet z roku 1858. Ten se pil na palubě první třídy Titaniku a popíjel ho i Winston Churchil. Odtud pak název drinku.

Takto luxusní drinky na stálém nápojovém lístku nenajdete. Nehrozí proto fatální omyl, že si je objednáte nedbalým zapíchnutím prstu do menu.

Poslední den v roce lze ale určitě oslavit i skleničkou něčeho levnějšího. A není nutné hned skončit u nápojů jako je „magické oko“ nebo snad ještě hůř „vodníkovo sperma“ – v obou případech v hlavní roli zelená (ano, prošli jsme si tím skoro všichni. Nezapomenutelné). 

Třeba na originál stále oblíbenějšího koktejlu Mai Tai už bude stačit jen o něco víc než jeden průměrný český plat – asi 35 tisíc korun. Podle původní receptury musí totiž obsahovat speciální jamajský rum. Pozor, těch už prý existuje po celém světě jen několik kusů. Možná je letos poslední šance.

 

Foto: telegraph.co.uk

Přečtěte si také