obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Život je jako bonboniéra. Nikdy nevíte, jaký bonbon rozbalíte
To je slavná věta ze známého amerického filmu Forrest Gump. A věta pravdivá. Britka Sonia Davies by mohla vyprávět. Lékaři jí letos našli nádor. Pár měsíců poté se ale na ní štěstí přece jen usmálo. Hned dvakrát.
Sonia se chystala s partnerem Keithem na dovolenou na Floridu. Jedním z důvodů byla promoce jeho dcery. Zjistila ale, že ve stejném místě se nachází prestižní chirurgické centrum, a tak se tam ještě před cestou objednala. Lékaři Sonie sdělili, že její zdravotní stav je daleko vážnější, než si myslela a ihned ji, v průběhu dovolené, operovali.

Sonia nabyla přesvědčení, že jí ten týden štěstěna přeje. A když se dozvěděla, kolik peněz je v jackpotu britské loterie, neváhala ani chvíli. Zavolala domů dceři a požádala jí, aby šla rychle vsadit. "Nejdřív jsem si myslela, že matka na dovolené zešílela, ale byla tak neústupná, že jsem to prostě musela udělat," vzpomíná dcera Stephanie.

Byl pátek odpoledne a Stephanii se moc pro tiket nechtělo. Nakonec ale vyrazila a s lístkem v kapse se vydala na večeři s přáteli. Potom se se svým přítelem vrátila domů a zkontrolovala tažená čísla. Byla v šoku. Zjistila, že trefili všechna čísla a navíc, že výherce je jen jeden. Víc než šedesát jedna milionů liber tak bylo jejich.

Hned jak se vzpamatovala, zavolala to matce do Spojených států. Tentokrát si zase myslela ona, že se doma něco stalo. "Stephanie byla tak rozrušená, že jsem si myslela, že se jí ztratil pes," říká Sonia.
Pětičlenná rodina si výhru spravedlivě rozdělila. Stephanie si s partnerem koupila byt a taky dovolenou v Karibiku. Její dcera Courtney byla zatím skromnější. Koupila si nové auto a kvalitní elektrický kartáček na zuby, za který se jí nikdy nechtělo dávat padesát liber. A jejich matka si peníze prostě jen tak užívá. Ta už dřív vyhrála to nejcennější - zdraví.
 

Zdroj foto: www.national-lottery.co.uk

Přečtěte si také