obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Ze střechy domu si ověřoval, jestli opravdu vyhrál
Dvaadvacetiletý Jamie měl nedávno pořádný důvod k oslavě. Narodilo se mu první dítě a tak to byl večírek jak se patří. Tehdy ještě netušil, že už za devět týdnů ho čeká další velká párty. Koupil si totiž vítězný los a stal se milionářem.

Celé to byla velká náhoda a Jamie může za výhru vděčit své a strýcově pověrčivosti. Mají totiž jedno pravidlo. Když si někdo před nimi, ať už v obchodě nebo třeba na benzinové pumpě, koupí los, berou to jako znamení a koupí si jeden taky.

Se strýcem pracuje Jamie v jedné pokrývačské firmě. Když byli v práci, potřebovali do jejich dodávky dotankovat benzin. Jamie šel zaplatit. Na pumpě byla ale fronta, tak se postavil do řady a čekal. Všiml si, že si chlápek před ním koupil los a tak dodržel tradici a vzal si taky jeden.

S losem v kapse Jamie vyrazil se strýcem do fastfoodu pro snídani. Když se i se sandwichem vrátil do auta, los setřel. „Díval jsem se na něj a chvíli mi trvalo, než mi to celé došlo,“ vzpomíná Jamie. „Nevím, jestli to byl šok nebo adrenalin, ale vyskočil jsem z auta a začal křičet jako blázen. Strýček se divil, že mám tak velkou radost z obyčejné snídaně. Když jsem mu ale los ukázal, hned mě přestal mít za blázna,“ dodává.Jamie odjel do práce a volal provozovateli loterie, aby si vše ověřil a přihlásil se o výhru. Jenže v oblasti, kde zrovna byli, nebyl dobrý signál. „Jsem pokrývač, tak jsem vylezl na střechu a zavolal z ní,“ směje se Jamie.

Plány mladého Brita jsou jasné. „Od té doby, co je na světě náš syn, má život zvláštní kouzlo. Být otcem je bezesporu ta nejlepší věc. Pocit z toho, že jsem vyhrál milion byl úžasný, ale moment, když jsem se dozvěděl, že jsem otcem, byl lepší,“ vzpomíná Jamie. Rodina je pro něj naprostá priorita. Jako první pro ni pořídí nějaké pěkné bydlení. Peníze chce dát i rodičům a strýcovi. Jednu radost si prý ale přece jen udělá. Koupí si nějaké hezké auto, se kterým bude jezdit do práce a zápasy svého oblíbeného fotbalového týmu.

A pokud nemáte čím jezdit do práce vy nebo to máte daleko na fotbalový stadion, zkuste štěstí. Možná už nebudete muset čekat na autobus.

Zdroj foto: www.bournemouthecho.co.uk

 

Přečtěte si také