obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Že se dá žít i bez peněz? Když víte, jak na to...
Nic není zadarmo, říká se. Něco ale přece, když se člověk pořádně rozhlédne kolem sebe. A nejsou to jen, u nás stále oblíbenější, venkovní posilovny. Ušetřit nebo vlastně vůbec nic neplatit se dá i v celé řadě případů.

Kadeřník


Staráte se o svoje vlasy, ale tentokrát vám nezbyly peníze na kadeřníka? Nevadí. Na celé řadě učilišť hledají dobrovolníky, na jejichž hlavách si budou moci budoucí kadeřníci účesy natrénovat. Někdy získáte nový účes úplně zadarmo. A nebojte se. Nedopadá to vůbec špatně.


Kosmetika


I péči o pleť můžete výrazně zlevnit. Stačí poctivě sbírat různé vzorky krémů, které nabízejí prakticky všude. Mnohdy jde i o drahé krémy, jejichž malé balení by vás vyšlo na stovky korun.

Vzdělání


Díky internetu si můžete dnes udělat různé kurzy, aniž byste vyšli z domova. I mezi nimi je jich spousta zadarmo. A to je ideální kombinace – vy se vzděláte a nic za to nezaplatíte. Co třeba kurz kreslení pravou hemisférou, zadarmo se třeba můžete naučit vydělávat peníze v pokeru.

Zvířata


Často jen za odvoz jsou na internetu nabízena domácí, ale i hospodářská zvířata. Když projdete inzeráty, zjistíte, že k mání je třeba několik slepic, které snášejí v podstatě samy nebo třeba výstavní kohout. Toho si ale musíte chytit.

Daruji „cokoli“


Otevřené sprchové gely, nalepovací nehty (trochu použité) nebo prošlé kondomy. Zadarmo se dá sehnat opravdu ledacos. Ale dejte si přeci jen pozor...ne všechny použité nebo prošlé věci byste asi chtěli používat.

Pokud se vám takovýto způsob života nezamlouvá a naše rady vám moc nesedí, máme další radu: vsaďte si! A možná už brzy nebudete muset řešit, kolik co stojí!
 

Přečtěte si také