obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Zdravotní sestřičky vyhrály přes 30 milionů
Sázení může být docela fajn zábavou třeba i pro kolegy v prácii. Příkladem za všechny jsou „Vítězné sestřičky“. Tým patnácti zdravotních sester z jedné nemocnice ve Velké Británii. Tyto dámy dělají denně záslužnou práci a i když není vždycky jednoduchá, úsměv z tváře jim nemizí. Už tři roky společně pravidelně sázejí. Letos to vyšlo.
„Zkontrolujte mi puls!“ Věta, kterou v nemocnici říkají většinou pacienti. O to překvapivější bylo, když o kontrolu svého tepu žádala zdravotní sestra June Fraserová. Právě ona měla na starosti pravidelně kontrolovat tažená čísla. A logicky se tak jako první dozvěděla, že s kolegyněmi vyhráli jeden milion liber, v přepočtu téměř třicet milionů korun.

Matematika je to jednoduchá – každá ze sester dostane v přepočtu skoro dva miliony korun. „ Hned jsem volala dvěma kolegyním, o kterých jsem věděla, že také slouží. Byl to šok. Měla jsem ale příliš mnoho práce, abych zavolala úplně všem,“ říká Jane.

V nemocnici se plánuje velká oslava. Jako správné ženy prý nakoupí spoustu výborných zákusků a koláčů, nejen pro personál, ale i pro pacienty. Další útrata je už individuální. Jedna z kolegyň odchází v listopadu do důchodu a s výhrou se jí bude nemocnice opouštět snadněji. „Mám čtyři děti a tři vnoučata, o které je potřeba se postarat. Díky těmto penězům mi ještě zbyde dost na důchod, o kterém jsem dřív jen snila,“ říká Carol.

Její kolegyně plánují většinou cestovat. Ve hře je prý Kanada nebo Srí Lanka. Někdo si zase chce koupit nové auto a jedna zdravotní sestra dokonce novou motorku.

A hlavně. „Vítězné sestřičky“ sázejí dál. Inspirativní příběh, nemyslíte?

Přečtěte si také