obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Zapomenutý batoh obsahoval 7,7 milionu
Obrovskou radost musel mít muž, který na čerpací stanici našel batoh s hotovostí ve výši 300 tisíc eur. Naopak zklamání mu přinesla informace, že možná nedostane ani nálezné. Sázet Sportku je jistější, než hledat zapomenutá zavazadla.
Batoh s hotovostí 300 tisíc eur zapomněl člen slovenské dozorčí rady společnosti Cargo Slovakia a bývalý ředitel slovenských železnic Štefan Hlinka. Na benzínové pumpě u města Štrba v okrese Poprad ho našel mladý brigádník Jaro.

Toho podle svých slov ani na vteřinu nenapadlo, že by si hotovost nechal a okamžitě volal dálniční policii. Už záhy po jejich příjezdu se však na benzínku vrátil i jejich skutečný majitel Hlinka, který policii tvrdil, že hotovost pochází z domu jeho zemřelé matky. Proč se ale po Slovensku pohybuje s tak vysokou částkou v hotovosti, už vysvětlit nedokázal.

Policie batoh zabavila a zahájila rozsáhlé šetření. Pokud bude prokázáno, že Hlinka k penězům přišel poctivě, získá nálezce 10 % z částky, tedy téměř 770 000 korun. Protože ale policie případ stále řeší a podle posledních zpráv má dokonce podezření na braní úplatků či praní špinavých peněz, je dost možné, že se brigádník Jaro svého nálezného nakonec nedočká.

Spíš než hledat a poctivě odevzdávat zapomenuté batohy s vysokou hotovostí se tak vyplatí sázet Sportku. Díky naší nejoblíbenější hře je Česko od ledna bohatší o 220 nových milionářů.

Místo koukání kolem sebe, jestli se někde neválí taška s miliony, vsaďte si radši Sportku online!

Přečtěte si také