obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Zajímá se o ekologii a jezdí v Tesle. Takhle vypadá americký milionář

Amerika se mění a s ní i chování milionářů. V USA žije celkem 32 milionů milionářů a ti už jen netouží vlastnit co nejvíc věcí. Stejně tak se mění také americké prestižní adresy. Třeba i v Česku dobře známé Beverly Hills 902 10 není ani v top dvacítce. 
 

Přečtěte si také: Nejdražší srub světa je na prodej

Pokud vám je třicet nebo i čtyřicet a máte pocit, že jste ještě nic nedokázali nebo že jste prostě nezbohatli, nezoufejte. Skoro třetině americkým milionářů je šedesát až sedmdesát let a zhruba pětině je přes sedmdesát. Naopak čtyřicítku oslavilo necelých sedm procent. 

Pro jednu skupinu boháčů je pořád důležité udržet si společenský status. Ta druhá už od toho ale upouští, zajímá se hodně o ekologii a chce v životě něco zažít. Jejich snem už není dobře se obléknout a vyrazit na večírek roku. 

V zemi je patrný i trend stěhování se co nejblíž hlavního města Washingtonu D.C. na východním pobřeží. Důvod je jednoduchý, milionáři potřebují být blíž vládním institucím, které ve městě sídlí. Nicméně fakt, že nejvíc milionářských residencí je v Kalifornii a v New Yorku, samozřejmě platí pořád.

Typický americký milionář vlastní dva domy, necelá pětina z nich pak tři a více. V jednom z nich bydlí v průměru osm let, pak se stěhují.

A pokud byste chtěli „milionářské auto“, tak nejčastěji tito lidé kupují Tesly, BMW, Mercedez nebo Lexus.

Víte, v jakém autě budete jezdit, až vyhrajete ve Sportce a stane se z vás český milionář? Jsme si jisti, že ano, teď už jen zbývá trefit ta správná čísla. Vsadit si je můžete i přes internet na tomto odkazu.

Autor fotografie, Vita Vilcina, Unsplash

Přečtěte si také