obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Záhadný výherce Eurojackpotu se konečně přihlásil
Finové na něj čekali od 9. února - neuvěřitelné tři měsíce. Nejvyšší jackpot v historii finské loterie konečně zná své majitele. Nervózní Finové výherce 90 milionů eur (2,3 mld. korun) dokonce přivolávali pořádáním oslav a ohňostrojem. Jenže výherce se přihlásili v helsinském sídle společnosti Veikkaus’ až nyní a ukázalo se, že není jeden, ale jsou hned čtyři.
Teprve minulý týden se v sídle finské loterie rozezvonil telefon, ve kterém se přihlásili výherci Eurojackpotu, kteří si přáli celou výhru převést na bankovní účty. Nechali si opravdu hodně času, aby svojí obrovskou výhru pořádně strávili. Finská loterie na výherce čekala čtvrt roku - od 9. února.

Finové sázejí hromadné sázky

Obrovský Eurojackpot v maximální výši 90 milionů eur, si rozdělí celkem 4 výherci a každý dostane 22 504 200 eur - téměř 600 milionů korun, včetně výher v nižších pořadích.

Ve Finsku si totiž Eurojackpot mohou lidé vsadit v tzv. syndikátech. To znamená, rozdělit se o jednu sázku a pak i o výhru. Hra může být rozdělena buď do dvou podílů, pěti nebo deseti. Pokud si chce dohromady vsadit jiný počet lidí, musí se už pak sázející dohodnout mezi sebou. Což se v případě rekordního Eurojackpotu stalo a čtyři výherci si vsadili hromadnou sázku pro 5 lidí a každý získal čtyř a čtvrt podíly.
 
Výherní tiket byl vsazen v supermarketu v malém městě Loimaa na západě země, právě a u tohoto pultu:

meilla_voitettiin_Loimaa.jpg
 

Když si výherci přišli pro výhru dostali kávu, koláčky, ale i šumivé víno na oslavu


Podle informací, které máme přímo od kolegů z Veikkaus’ loterie, byli výherci trochu zmatení a stále pro ně bylo těžké uvěřit, kolik peněz jim štěstěna přinesla. Životní styl prý ale nijak zásadně měnit nebudou, i když jim přistane na účet víc peněz než obvykle, tedy přes půl miliardy korun. Proč se přihlásili po tak dlouhé době zkusil vysvětlit jeden ze sázejících, bohužel jen v jediné větě: " Potřebovali jsme dost času na to, abychom si vše pořádně promysleli a zorganizovali." 

Během tří měsíců, kdy se na výherce čekalo už se Finskem šířily různé zvěsti a spekulace o osudu výherního tiketu. "Alespoň, že tikety nesežral pes," řekl další z výherců, ale blíž svůj komentář vysvětlit nechtěl.

Přečtěte si také