Vklad Zavřít
Více informací
Méně informací

Zkuste si také

K čemu je dobrý úklid počítače

24.02.2016 / 08:25
Únor je pro mne takový zvláštní měsíc. Nejsem velký sportovec, tedy vlastně žádný sportovec, nebo ještě přesněji, raději vygruntuji celý dům než abych si šla zaběhat za humna s kamarádkou. Takže v tenhle měsíc zpravidla více vysedávám u počítače a šetřím síly na březen a první jarní den, který mne vyhání každý víkend na zahradu a do rukou mi napasuje hrábě, lopatu a jiné nepostradatelné nářadí.
Nu a ten únor bývá zasvěcen zcela jiné činnosti, než by mohl být... Totiž také úklidu, ale více sofistikovanému, svým způsobem nezbytnému, bez uplatnění kreativity a fantazie, s využitím posledních zbytků rozumu, co mám. Jde o úklid v počítači. Ten patrně mnozí z nás odkládají, jak to jen jde. nejsem výjimkou.  Za ten rok se tam toho nashromáždí nepočítaně a já tuším, že varovný prst hrozí stále akutněji. A tak je potřeba něco přeházet, uložit, hodně mazat, zálohovat. Však to znáte.

A jak to souvisí se Sazkou? Možná byste se divili. Aby to nebyla rutina bez radosti, řekla jsem si, že si ji trochu zpestřím. A tak si letos dělám jen tak pro legraci maličkou statistiku. Kolik mailů svých známých smažu, kolik jich ponechám. Počítám, kolik spamů přišlo za týden, a také kolik mne jich zaujalo přesto, že jsem o ně nestála. Také si dělám čárky do kolonky, jaký počet sdělení od kterého pisatele dorazilo za měsíc. Zaznamenávám, jaké množství mailů bylo od lidí naštvaných na cokoli včetně mne, a kolik zase děkovných, veselých a povzbuzujících. Registruji i omyly, tedy maily, které měly skončit na jiné adrese než mojí. Zajímá mne, jaké množství dopisů si namířilo do mé schránky od nejrůznějších podvodníků typu Jsem predstavitel nejmenovaná firma z budoucnosti, který vám píše dát mnoho peněz, když vám dnes vyplnit se zasláním... Sama se divím, kolik takových úžasných nabídek ještě stále všelijací narušitelé klidného prostoru stojatých vod zasílají. V tuhle chvíli mi to ještě nevadí.

Mám totiž plán. I tento součet mi dobře poslouží ve využití mé praštěné statistiky. Čísla vsadím. Nejsem ještě s přehledem kolik, kdo a proč mi v posledních měsících napsal u konce, takže se dá těžko předvídat, bude-li moje snaha vůbec k něčemu platná. Myslím však, že ano, něco už se rýsuje. Třeba mne dovede nenápadně k úžasné výhře.
 
Eva Brixi – externí autorka
 
Logo Sazka - Bude to jen chvilinka
Zavřít   ✕ Pokud právě nejste přihlášeni na Facebooku nebo vám ještě nebylo 18 let, fanouškovská stránka se bohužel nezobrazí. Děkujeme za pochopení.
Pokračovat Zpět