obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Za pár drobných milion? Ale jistě!
Jste hraví? To je dobře. A Sazka zábavných her nabízí možná víc, než vůbec tušíte. Takovou Sportku a Šťastných deset zná asi úplně každý. Ale co třeba Keno, slyšeli jste o něm někdy?
Slovo "keno" je sice latinského původu, ovšem hra pochází z daleké Číny. První zmínky sahají hluboko do historie, objevily se již před dvěma tisíci lety. Velká popularita této hry dokonce velmi významně pomohla při financování stavby Velké čínské zdi. V moderní podobě, jaké ji známe dnes, se začala objevovat na konci 19. století. Dnes ji nabízí loterijní společnosti po celém světě - včetně Sazky. Keno se začalo hrát v roce 2002 a takhle to tenkrát vypadalo v trafikách. 
Sázenka má dvě hrací pole - podle toho, kolik čísel vsadíte, tolik u terminálu zaplatíte. Cenu sloupečku si můžete zvolit mezi 5 Kč a 100 Kč a výhra se vám pak počítá  koeficientem (v tabulce).

Sázet můžete 2–7 čísel z 58 a cílem je tipnout co nejvíce stejných čísel z těch, která jsou tažena. Losujeme vždy 1 tah o 12 číslech.

 

Pořadí

Uhodnuto

Koeficient výhry

1. pořadí

7

10 000×

2. pořadí

6

200×

3. pořadí

5

15×

4. pořadí

4

5. pořadí

3

6. pořadí

0Co je ale ještě daleko víc zábavné je, že Keno se losuje každých 5 minut. To znamená, že každý den máte 272 šanci vyhrát až jeden milion korun. Sázenky se dají vyplnit i dopředu a pak už jenom napjatě čekáte, jak to dopadne. Navíc, pokud vsadíte 5 čísel a žádné neuhodnete, vrátíme vám vklad. Dobré, ne? 

Přečtěte si také