obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Za každého chlapa los
Zbožňuji nakupování losů. Kdykoli kráčím kolem nějaké trafiky nebo vejdu na poštu, nejvíce mne zajímá, jaké losy tam právě mají. Jestli jen ty nejdražší, nebo ty středně drahé, či mix, ať si každý vybere, po jakém touží.
Když si zrovna nějaký nekoupím, mívám výčitky svědomí, protože – co kdyby to bývalo zrovna vyšlo?
Důvodů, proč si los pořídit, je nespočet. O květnu se říká, že je měsícem lásky stejně tak jako o červenci a srpnu, že jde o měsíce prázdnin a dovolených... Jak to souvisí s mými losy? Docela prostě.

Hovory o milostných vztazích se v tomto období nevyhýbají ani rodičům a dětem. Zeptala se mne onehdy dcera: kolik tě mamko, milovalo chlapů? Odpověděla jsem jí, že každá žena má své tajemství a více jsem v hovoru nepokračovala. Nedalo mi to a před usnutím jsem počítala a počítala. Vyděsila jsem se, protože jsem zdaleka netušila, kolik ctitelů se kolem mne točilo.

Bláznivě jsem se rozhodla, že si za každého muže, kterému jsem se líbila, koupím jednou týdně los. Aniž mi stouplo sebevědomí, myslím, že Sazka získá dobrého zákazníka. Ale zároveň skálopevně věřím, že i já z toho něco budu mít. A když to vyjde, dcera dostane věno, o kterém se jí ani nesnilo...

Jen stojím před otázkou, jaký los bude ten pravý. Jestli Černá perla nebo Velká černá perla, ty mám totiž moc ráda. Ten, který se jmenuje Hodně štěstí? Vyhrát se na něj dá sice jen milión, ale lepší tahle suma než žádná, to dá rozum. Líbí se mi také Kufr peněz, nabízí konkrétní představu o tom, jak hmatatelná výhra může být, kufr peněz se počítá. A za pouhou pětistovku si mohu koupit Milionové překvapení, kde  je nejvyšší výhrou rovná desítka miliónů. No, „vsadit“ na své dávné hříchy mládí a zbohatnout jen díky hře a malému pokušení, to by stálo za to!  V květnu tedy začínám.

Eva Brixi – externí autorka


 

Přečtěte si také