obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Vyražte tam, kde zbohatnete

Ano, je to možné, a dokonec se to děje velmi často. Mohou za to různé kurzy světových měn. Řekněme, že jste právě vyhráli milion korun. Kam odjet, abyste si za něj koupili co nejvíc?

Carem v Bulharsku

Za úplné krále ulic budete v Bulharsku. Za jeden milion korun si tu pořídíte věci a služby v hodnotě 1 383 000 korun! Vyplívá to ze studie UniCredit Bank.To už je něco, protože to znamená mít jako zázrakem navíc dalších 380 tisíc a moci si koupit další nové auto jako nic. Být vámi, už pomalu kupujeme letenku na Zlaté písky.

Králem v Maďarsku

Následuje Maďarsko, se svým dlouhodobě podhodnoceným forintem. Tady za svůj meloun nakoupíte zboží za 1 150 000 Kč, takže sto pade na ruku. Už jste někdy vydělali 150 tisíc korun během zhruba pěti hodin? Teď to jde. Zhruba tak dlouho totiž trvá cesta autem do Budapešti. Utratit milion v Maďarsku je pecka i pro vaše ego, jedna koruna je totiž 12 maďarských forintů. Takže až s tím proměněným českým milionem vylezete z maďarské směnárny, čísla na bankovkách budou dohromady ukazovat 12 000 000. Tomu říkáme naditá prkenice!

Princem v Turecku

Celkem slušně vychází i Turecko. Za český milion se dají nakoupit turecké služby v hodnotě  1 060 000 korun. Turecká lira padá, a podle expertů ještě zdaleka nedorazila na dno. A taky Turecko nemusí být pro každého to pravé ořechové. No,  a upřímně řečeno, to je zhruba tak všechno.

Někde může být i hůř

Když totiž zamíříte třeba do Německa, Řecka, Rakouska nebo i Slovenska, bude hůř.  Tam se totiž z tuzemského milionáře rychle stane pouze tisícionář. Nejhorší je to pro Čechy v už zmíněném Rakousku, nebo Francii - za jeden milion si tam můžete dovolit koupit věci jen v hodnotě 600 000 korun. 

Tak blahopřejeme k letním výhrám a zvolte ten správný směr

Foto zdroj: krasneplaze.cz

Přečtěte si také