obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Vymysleli absurditu a zbohatli
Víte, kolik se dá vydělat na svetru s jelenem nebo na oboustranném kelímku? I miliony dolarů. Tak jestli přemýšlíte, čím ohromit svět, zůstaňte při zemi. Někdy stačí vymyslet úplnou absurditu a máte vyděláno. Inspirujte se.
Svetr, slušivá beranice nebo pletená kombinéza. O vzorech ani nemluvě. Na těchto škaredých vánočních svetrech si založili svou živnost dva američtí mladíci. Výhodou je, že nesluší vůbec nikomu a nehodí se naprosto k ničemu. Takže je jedno, jestli si k nim dáte čepici s bambulí, ledvinku nebo svátky slavíte s motýlkem na krku a se sobem na hrudi. Každopádně, i když firma své tržby tají, jde o velmi výnosný byznys.

kelimky.jpg

A další skvělá vychytávka je na první pohled obyčejný dvou decový kelímek. Když ho ale otočíte dnem nahoru, je v něm schovaný ještě jeden menší – na panáka. Počáteční investice byla tři sta tisíc dolarů a rázem se proměnila ve výnosný obchod. Tržby firmy stouply hlavně poté, co se kelímek začal prodávat na univerzitních kampusech. Je to věru praktická věcička. Nezbývá, než si jen uhlídat co a z jaké strany vlastně člověk pije. A i toho nádobí po party budu míň.

plast-do-auta.jpg

A do třetice – obyčejný kousek plastu umístěný v autě mezi sedadlo řidiče a ruční brzdu, tedy přesně do míst, kam padá nejvíc věcí nebo dokonce jídla. Pokud si tuto věcičku instalujete do auta, už vám nikdy nebude mobil zvonit pod sedadlem, nebude mít prostě kam spadnout. Geniální. A tržby firmy? Deset milionů dolarů.

Pokud máte podobné nápady a chybí vám peníze do začátku, vsaďte si. Jak je vidět, nikdy nevíte, co se ujme a na čem zbohatnete.
 
zdroj foto: therichest.com

Přečtěte si také