obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Výhru mu přihrála zesnulá matka
Pětapadesátiletý William se rozhodně nedá označit za vášnivého hráče. Sází prý jen občas. I to mu ale stačilo k tomu, aby vyhrál půl milionu britských liber.
 
Ale to není všechno. Tentokrát to prý nebyla štěstěna, která k výhře pomohla. William je přesvědčený, že za výhru může jeho matka, která před pěti lety zemřela.

Den, kdy Williamova matka odešla, si dodnes jeho rodina připomíná a je pro všechny velice smutný. Alespoň všechny předešlé čtyři roky byl. Letos se stalo něco zvláštního. Přesně v den, kdy zemřela, William vyhrál v loterii. „Nemůžu se zbavit pocitu, že to zařídila máma. Asi chtěla, abychom i v tak smutný den měli důvod k radosti a měli co oslavovat,“ říká William.

V onen den ráno se William chystal do práce na dvanáctihodinovou směnu. Chtěl se před odjezdem podívat na internet, jak dopadlo losování, ale nepodařilo se mu připojit. Vydal se proto do práce a tam to zkusil znovu. „A byl jsem úplně v šoku. Musel jsem vypadat hrozně, protože se mě kolegové hned ptali, jestli jsem v pořádku. Řekl jsem, že ano, že jsem právě vyhrál půl milionu. Jsem si jistý, že takovou odpověď nečekali,“ říká s úsměvem William.

William neztrácel čas. O své budoucnosti měl jasno. Věděl, že rozhodně nechce být ten den v práci  a hlídat parkoviště jako obvykle. Dal výpověď. Místo toho se vrátil domů a koupil si letenku do Thajska – první třídou, pochopitelně. „Možná se někomu mé rozhodnutí odejít z práce zdá někomu trochu unáhlené. Já ale nejsem zbrklý člověk. Naopak, všechno mám promyšlené. Výhru si chci užít, ale samozřejmě s rozumem. Vím, že otec se bál, co se mnou bude, až umře i on. Teď už se bát nemusí,“ dodává William.

 

Přečtěte si také