obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Vyhráli miliony, ale museli nejdřív na dovolenou
Vyhrajete 14 milionů liber a jak naschvál odlétáte hned druhý den na dovolenou. O tučnou sumu se tak nestihnete před odjezdem přihlásit. Kam výherní tiket schováte. A odletěli byste?
Dvaapadesátiletý Skot John Doherty se spolu se ženou chystal na dovolenou na Floridu. Přestože byla neděle, on musel do práce vyřídit nějakou zakázku, protože vlastní instalatérskou firmu. Alison zatím doma balila kufry. „V tom jsem uviděla ležet na stole můj iPad a napadlo mě zkontrolovat tažená čísla. První tři byla stejná. Pomyslalela jsem si – páni, vyhráli jsem dvacet pět liber. Shodovalo se ale i čtvrté číslo, i páté,“ líčí osudový moment padesátiletá žena.„No a když jsem zjistila, že i poslední, šesté číslo je stejné jako to, které mám na tiketu, začala jsem se třást, pak křičet a pak jsem se radostí válela po zemi,“ dodává. O něco později manžel s ní.

Po dlouhé diskusi se rozhodli na čtrnáctidenní dovolenou přece jen odjet. Lístek, který jim zajišťoval pohádkové bohatství s sebou ale brát nechtěli. Alison vymyslela rafinovanou skrýš. „Tiket jsem schovala do držáku na svíčku v lucerně, kterou máme v ložnici. Udělala jsem si samozřejmě i kopii a tu jsem dala do krabice s Johnovými pracovními botami."Celou dovolenou byli ještě v šoku. Nicméně u Alison převážily její ženské pudy a vrhla se do nakupování. „První věc, kterou jsem si koupila, byla luxusní kabelka. I když kabelky miluji, váhala jsem, přece jen stála čtyři sta dolarů. Asi hodinu jsem chodila kolem obchodu, než jsem se odvážila vejít dovnitř a ten nádherný kousek si pořídit,“ vzpomíná Alison. A zřejmě nezůstane jen u kabelky. „Viděla jsem před naším hotelem vystupovat člověka z krásného Jaguára. Tak mě napadlo, že to by mohlo být naše nové auto,“ říká Alison. S mužem se rádi v televizi dívají na závody Formule 1. A tak další na seznamu splněných přání bude návštěva některého z okruhů.

Zdroj foto: BBC, Mirror
 

Přečtěte si také