obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Vyhráli jste? Tohle zkrátka musíte mít!
Poštěstilo se vám a vy jste získali prvenství v loterii? Máte teď spoustu peněz a hodila by se vám nějaká inspirace, protože vůbec netušíte, za co nově nabyté miliony utratit? Pak jste na správném místě!

Na světě je řada předmětů, o jejichž existenci často vůbec netušíme. A vlastně k tomu ani nemáme důvod, neboť jde o věci, které jsou pro normální smrtelníky vcelku nedosažitelné. Jako novopečení milionáři však peníze řešit nemusíte, podívejme se proto na zajímavosti, které by rozhodně neměly uniknout vaší pozornosti.

Toaletní papír ze zlata

Toaletní papír ze zlata

Jako milionáři musíte myslet jinak. Normální toaletní papír je teď pro vaše pozadí málo, vy potřebujete něco extra. Tím něčím pak není nic menšího než nejdražší toaletní papír světa od australské společnosti Toilet Paper Man. Role trojvrstvého toaletního „papíru“ z 22karátového zlata vás přijde na 1 376 900 dolarů (téměř 28 milionů korun). Firma přitom garantuje osobní dodání a navrch přihodí jako bonus láhev šampaňského.

Lamborghini Veneno Roadster

Lamborghini Veneno Roadster

Tohle karbonové monstrum od italské automobilky musí potěšit každého milovníka rychlých kol. Většina obyvatel planety jej však uvidí maximálně na fotkách. Z továrny totiž vyjede pouhých devět exemplářů, a tak si s koupí raději pospěšte. Lamborghini Veneno Roadster disponuje výkonem 750 koní (motor V12 6,5 l), nabízí pohon na všechna čtyři kola, sedmistupňovou převodovku a z nuly na 100 km/h se dostane za 2,9 s. Maximální rychlost činí 355 km/h. Cena? Asi 3,3 milionu eur bez daně (zhruba 86 milionů korun), takže doufáme, že jste vyhráli solidní jackpot.

Zvuk bez hranic

Audio system

Transmission Audio Ultimate je název systému ozvučení, který nemá obdoby. Už váha pět tun naznačuje, že výkon bude stát za to. Systém sestavený z 12 separátních reproduktorů (každý nabízí výkon 500 W) je doplněný o pořádný zesilovač, vše postavené na špičkových technologiích… abychom vás nenudili specifikacemi, představte si zkrátka, že vám v obýváku startuje tryskáč. Zhruba takový výkon vyždímáte i z téhle aparatury. A dva miliony dolarů (asi 40 milionů korun) za takový zážitek přece není tolik.

Pivo, které pijete pro dobro planety

Antarctic nail

Máte rádi vychlazenou dvanáctku? Kdo z Čechů ne? Jako milionáři si už nemusíte chodit pro čepované na roh ulice, klidně si můžete dopřát i jedinečné pivo z limitované edice Antarctic Nail (pokud jej ještě seženete) z pivovaru Nail Brewing Australia. K jeho výrobě se používá křišťálově čistá voda z tajících arktických ledovců. Tomu odpovídá také cena, která v přepočtu činí asi 36 tisíc korun za jednu láhev. Na druhou stranu vás však může hřát pocit, že koupí přispějete na ochranu velryb a arktické přírody.

A co vy? Máte nějaký hmotný sen, který byste si rádi splnili? Podělte se s ostatními v diskuzi pod článkem!

Zdroj foto: Toilet Paper Man, Lamborghini, Transmission Audio, Extravaganzi.com

Přečtěte si také