obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Vyhráli jste? Pozor na vykuky
Následující dva příběhy ukazují, že (nejen) v případě výhry v loterii se můžete spolehnout opravdu pouze sami na sebe.

Okrást vás mohou i nejbližší

Američanka Etta May Urquhartová z Kalifornie loterii hrála po celých 18 let. V roce 2011 se jí konečně zadařilo a ona vyhrála astronomických 51 milionů dolarů (více než miliardu korun). Když to zjistila, byla v šoku a natolik rozklepaná, že sázenku předala synovi Ronniemu Orenderovi. Ten jí podepsal a matce slíbil, že výhru vyzvedne za ní. Což o to, výhru vyzvedl, matka z ní ovšem neviděla ani cent. Zato povedený syn, ten si začal užívat. Nakoupil čtyři domy a vozový park čítající 10 automobilů. A že jej matka zažalovala? Z toho si hlavu nedělá…

Výhru si vyzvedněte raději sami

Jose Antonio Cua-Toc z Guatemaly ve Spojených státech pobýval nelegálně. Přesto se na něj usmálo štěstí a on v loterii vyhrál krásných 750 000 dolarů (asi 15 milionů korun). Jelikož se však obával reakce provozovatele loterie, a toho, že by výhru nemusel vůbec obdržet, obrátil se na svého zaměstnavatele Ericka Cervantese. Toho požádal, aby šel výhru vyzvednout místo něj. Cervantes tak učinil, k předání peněz se však již neměl. Půtku šla k soudu, který dal za pravdu Cua-Tocovi. Ten však pravděpodobně část již utracených peněz nikdy neuvidí.

Jak jste na tom vy? Svěřili byste výherní tiket někomu ze svého okolí? Pokud ano, o koho by se jednalo? Podělte se s ostatními.

Přečtěte si také