obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Vyhrál 70 milionů, rodině přiznal zlomek
Když člověk vyhraje v loterii, změní se mu život. Někdo k výhře přistoupí zodpovědně, jiný zase všechny peníze prohýří a rozdá. Jeden Angličan se anonymně rozpovídal na internetové stránce, jak naložil s výhrou on sám – rodině a přátelům přiznal jenom desetinu a zbytek si uložil jako bezpečný polštář na bankovní účet.
Angličan, který se ukryl za přezdívku SlimmoD, se na internetu svěřil, jak naložil se svojí výhrou v hodnotě 2 212 349 liber, což je téměř 70 milionů korun. Celkovou částku totiž vůbec nikomu neřekl, aby jí prostě nerozdal. Dokonce ani manželce. Té sice přiznal, že vyhrál v loterii, ale jenom 200 tisíc liber. I za nějakých 6 milionů korun si nicméně můžete hodně slušně užívat.
 
Zbytek peněz v hodnotě 64 milionů však uložil na soukromý účet, kde se o ně navíc stará finanční poradce. Ten část investoval do produktů s menším, ale jistějším výnosem. SlimmoD má to štěstí, že chodí do práce, která ho baví a kde je dobrý kolektiv. 200 tisíc liber mu pak pomohlo splatit hypotéku, koupit nové auto a ještě jim nějaké peníze na utrácení zbyly.
 
Svoje počínání pak SlimmoD vysvětluje v dopise, který uložil do rukou právníků. Aby v případě, když se mu něco stane, měla manželka k výhře přístup. SlimmoD si tak zaslouží obdiv, že s výhrou naložil rozumě. Štěstí se totiž neskrývá v luxusních jachtách a domech s dvaceti koupelnami. Možná je jen v jistotě, že se do konce života budete mít dobře.

Přečtěte si také