obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Vyhrál 4 miliony liber a přesto se vrátil do práce
Amadou Gillen, manažer kuchyně v jedné britské restauraci, byl zrovna v půlce své dvanáctihodinové směny. Rozhodl se vzít si krátkou přestávku a během ní si koupil dva losy. Strčil je do kapsy a vrátil se do práce. Až tam losy setřel. Měl štěstí. Výherní byly oba.
Jako první setřel ten, na kterém byla výhra dvacet liber. Potěší, ale život vám to rozhodně na ruby neobrátí. Při stírání druhého losu už to byla ale jiná písnička. Výhra? Čtyři miliony liber.

Že vyhrál tak velkou částku, věděl Amadou ihned. Přesto nezaváhal a vrátil se do práce, aby dokončil svou směnu. „Nikomu jsem nic neřekl. Ale křičel jsem a tančil. Už byla půlnoc, když jsem v práci skončil, ale zavolal jsem domů. V tu chvíli jsem rodině ale o výhře ještě nic neřekl. Jen jsem jim chtěl říct, že jsem měl štěstí,“ říká Amadou Gillen.

Amadou žije v Anglii přes dvacet let, pochází ale ze západoafrické Gambie. Jako čerstvý milionář si nejdřív koupil oblečení a hned potom letenku do své rodné země. Taky si chce koupit nové auto – zatím Peugeota. Až se zdokonalí v řízení, pořídí si auto svých snů – BMW X6. A taky se hodlá přestěhovat ze svého dvoupokojového bytu.

Lidi vždycky říkají, že kdyby vyhráli, cítili by se tak nebo tak. Pravdou ale je, že se prostě cítíte jinak. Výhra mi změnila úplně život. Můžu si splnit všechno, o čem jsem dřív jen snil – naučit se řídit a koupit si auto, vlastnit dům, jet na dovolenou a zaplatit dceři studium na britské univerzitě,“ říká Amadou.

Kromě toho chce Amadou nějaké peníze investovat. A už se rozhodl. Směnu v práci v den výhry sice dokončil, do práce se už ale nevrátí.

Zdroj foto: Telegraph.co.uk

Přečtěte si také