obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
"Výhra mi rozechvěla celou páteř"
Kolegové z finské loterie nám poslali příběh výherce v Eurojackpotu, který si nedávno vyzvedl svou výhru v hodnotě 4 milionů eur, tedy necelých 110 000 000 korun.
Výherce Eurojackpotu je muž ve středním věku, který žije v jihovýchodní části Finska, asi 150 kilometrů od Helsinek.  S napětím sledoval výsledek losování, a když trefil čtyřmilionový Eurojackpot, byl doslova ohromen. Teď ale věří, že se jeho život vrátí zpět do normálních kolejí. 

Muž ve středním věku popsal svou první reakci na výhru jednoduše: "Výhra mi rozechvěla celou páteř."  Výherce je ale rozhodnutý, že bude pokračovat dál ve své práci a zachová si i normální rodinný život. Kolegy v práci a i atmosféru v zaměstnání má zkrátka rád a opouštět ji nechce.
  
Ve Finsku stejně jako tady v České republice sází zhruba polovina lidí náhodný typ a polovina vlastní čísla. Tento výherce si na tiket vyplnil čísla, která si sám vybral. "Sloupec čísel se skládal z mého věku, věku mé ženy a mých dětí,"  prozradil šťastlivec. Peníze chce utratit za splnění snů svých i své rodiny. Rozhodně si dopřejí výlet do dvou nejpopulárnějších finských turistických míst: vesničky Tuuri a Palsanmäki aukčního domu v Centrálním Finsku.

"Mluvili jsme taky o výletu do Talinu, příští léto pojedeme autobusem do St. Petersburgu s celou rodinou. Později bychom rádi navštívili nejslavnější finské lázně Imatra na východě země," vyprávěl plány výherce Eurojackpotu. "Peníze si nechám v bance, nejsem rozmařilý a nebudu asi příliš utácet," doplnil.
  

Přečtěte si také