obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Výhra jako obživa
Čtyřiasedmdesátiletý Američan Jerry Kubie má v životopise v kolonce „povolání“ zajímavou věc – živí se jako výherce. Jinými slovy – to, co se jiným nepovede za celý život, se jemu děje takřka denně. Kupuje stírací losy a dost mu to vychází. Takže sekl se svou prací prodavače videoher a vrhl se vstříc své nové kariéře.
Zmiňme trochu čísel, aby bylo jasnější, jak velký je Jerry unikát. Vyhrál totiž už třistakrát (ano, 300x) a když se všechny jeho výhry dají na hromadu, v součtu dají dohromady milion dvě stě tisíc dolarů!

Koupil si postupně 400 stíracích losů, a to na 130 odlišných místech. Nejvíce jich pořídil v Brooklynu, kde žije. " Denně jsem vsázel desetkrát až dvacetkrát po pár dolarech,“ prozradil Kubie.  ,,Za ten jediný den jsem byl schopen vyhrát i 5000 dolarů. Jistě pochopíte, že v takovém případě vám nějaká práce v obchodě může být rázem ukradená,“ logicky uzavírá Jerry.

Statistiky převrátil naruby


Extrémně častými výhrami se Jerry vymyká oficiální statistice – on ji doslova převrátil naruby. Podle ní je u stíracích losů výherní každý třetí až čtvrtý kousek. Což také není špatné – vezměte si, že si koupíte deset stíracích losů. Čistě statisticky byste na dvou až třech z nich měli setřít nějakou výhru. Jerry to měl ale naopak – ze čtyř set koupených losů měl 300 výherních! Takže přesně naopak - každý čtvrtý setřený los byl nevýherní.

Kromě losů se mu nejvíc dařilo ve hře Keno – kterou jen tak mimochodem můžete hrát i v Česku, a to prostřednictvím Sazky. Princip je jednoduchý (klasické typování čísel) a losuje se každých 5 minut.  Každý den tak máte šanci 272x vyhrát až milion korun. Výši sázky, stejně jako počet vsazených čísel si člověk určuje úplně sám. A hrát se dá už od pětikoruny.

Tak co, vyzvete důchodce z Brooklynu na souboj? Ačkoliv, tak obrovské množství výher je opravdu těžký kalibr.
 

Přečtěte si také