obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
 Vydělávají 100 tisíc denně - prodávají kytky z koblih

Sourozenci Khaterovi už se nemohli dívat na kýčovité dárky, které si lidé dávají třeba na Valentýna nebo Den matek. Přišli proto s vlastními kyticemi z koblih. Ty jim od února do dnešního dne vydělaly v přepočtu téměř 8 milionů korun.

Představte si, že vám na Valentýna na stole místo pouťových cingrlátek nebo trenýrek s obskurními nápisy přistane velká stylová krabice. Když ji otevřete, nenajdete uvnitř nic méně sladkého, než je hromada koblih, které jsou naaranžované do tvaru slavnostního květinového pugétu.

Vedle donutů peče firma Dessertboxes také „cronuty”, což je kříženec mezi croissantem a donutem, tedy americkou koblihou s dírou uvnitř. Největší šlágr rodiny Khaterovy jsou pak cronutové kytice, které jsou uvnitř naplněné Nutellou. A pokud by vám náhodou přišlo, že kakaovo-oříškového krému nemáte dost, součástí balení je i obří injekční stříkačka naplněná další Nutellou, kterou si svá sladká poupátka můžete ještě dozdobit.
 

IMG_3955_1024x1024.jpeg


Přívěsky a řetízky zreziví a řezané kytky umřou, poctivou koblihou ale nikdo nepohrdne,” říká jedna ze zakladatelek společnosti Dessertboxes, Samantha Kather a dodává: „První koblihové kytice jsme začali rozvážet na letošního Valentýna a dneska už každý den pečeme více než 660 kusů.”

Doopravdy sladké bohatství

O tom, že se z originálních koblihových dárků stal okamžitý hit, svědčí i tržby: rodinné firmě ze Sydney spokojení zákazníci každý den zaplatí přes 4.300 australských dolarů, což do dnešního dne dělá v přepočtu bezmála 8 milionů korun.

Z koblihových kytic se během pár dní stal obrovský hit po celém Sydney a my neustále dostáváme dotazy, jestli si je mohou objednat i zákazníci mimo město,” doplňuje Katherová. Možné to ale není, rodina totiž v žádném případě nechce dělat kompromisy, pokud jde o kvalitu. V perfektním stavu totiž čerstvé koblihy není možné dovézt nikam dál než právě v rámci území města. I z toho důvodu už jsou nyní v plném proudu přípravy na otevření dalších poboček například v Melbourne.
 

main_flowers_1024x1024-(1).jpeg


Chcete se podívat, jak tyhle koblihové kytice vypadají? Profil Dessertboxes najdete na Instagramu, další kytice si pak můžete prohlédnout pod hashtagem #dessertboxes. Anebo byste chtěli cronuty ochutnat? V Praze je nabízí například Oh Deer Bakery nedaleko I. P. Pavlova a pochvaloval si je dokonce i gurmán a blogger Cuketka!

Přečtěte si také