obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Vtipné pokladničky - kam ukládat peníze na horší časy?
Zvoní vám budík a vy si chcete přispat. Aspoň pět minut navíc, všichni to známe. Vylézt z postele je někdy prostě nadlidský výkon. Někdo to řeší tak, že si nastaví jako budící tón vojenský pochod, někdo si zase položí telefon, nebo možná ještě i budík jako takový, někam do rohu místnosti. Co když si ale budete muset za to, abyste si trochu přispali, zaplatit. Kolik byste byli ochotni dát?
Pokud chcete vstávat včas, pořiďte si speciální budík, který je zároveň i pokladničkou. Jak to funguje? Večer si nastavíte čas buzení, ráno se budík rozzvoní. Pokud budete chtít, aby přestal, musíte do něj hodit minci. Pak na pár minut přestane. Ale ne na dlouho. Takže buď si každý večer dáte na noční stolek několik mincí, nebo to budete muset dát napoprvé.

kasicky-(1).jpg

Tuto praktickou věc vymysleli Japonci. Ujala se po celém světě. Velkou výhodou je, že do ní můžete házet mince jakékoli měny a hodnoty. Pokud do ní házejí Američané čtvrťáky, vejde se do ní 25 dolarů. A to už je v poměrně krátké době slušné spoření.

Druhou vychytávkou je tzv. obličejová banka. Tato pokladnička vypadá jako obličej s pootevřenými ústy. Minci k nim přiblížíte a ona ji sama spolkne. Šup, a je to. Kdybyste si to náhodou rozmysleli, je pozdě.

zdrojwww-oddee-com-(1).jpg

Pokud byste chtěli pokladničku, která by mohla být zajímavým doplňkem vaší domácnosti, zkuste tuto mincovní banku. Minci hodíte z vrchu a postupně skleněnou nádobu plníte. Ale pozor. Klíče od zámku si dobře schovejte.

budik-zdroj-www-oddee.jpg

A vy, co nejste spořiví, běžte si vsadit. A nebo vlastně všichni zkustit štěstí můžete višchni!

Zdroj foto: loupak.cz. odee.cz

Přečtěte si také