obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Vstáváte z postele levou nohou napřed?
Vstáváte pravidelně z postele takzvaně levou nohou (nebo ještě něčím horším…) napřed? A pak se divíte, že celý zbytek dne už se to jenom veze? Možná děláte ve svém životě něco špatně už ráno.
A ano, možná, že za to může takový zdánlivě banální fakt – že nesnídáte.

Většina lidí, co ráno z domu vystřelí na lačno, argumentuje tím, že nemají čas si něco chystat. Případně jim chybí i suroviny – protože pravdou je, že čerstvé pečivo, nebo cereálie, se nevylíhnou v kuchyni z drobečků, ale musí je někdo nakoupit.

A pokud po cestě z práce míříte spíš do baru, než do krámu, máte problém. Notoričtí nesnídači si navíc zadělávají na solidní zdravotní problémy. Tělo si ranní deficit a hladovění totiž pamatuje a vrátí to člověku i s úroky. Přesto podle posledních výzkumů u nás bezmála polovina dospělých nesnídá. Této sebezničující skupině navíc vévodí kardinální hříšníci, jejichž ráno začíná šálkem kávy a cigaretou.

Jenže argument nedostatku času by obstál možná před deseti lety. Ne dnes. Není totiž problém, objednat si snídani do postele, a to den co den. A nemusí to být zdaleka jen milionářský vrtoch.

Ranní rozvoz snídaní až na práh domu či bytu zajišťuje i v Česku několik firem. A ti levnější tuto službu nabízí už od 75 korun, včetně dovozu! Navíc, taveňák, nebo gothaj nečekejte - je to snídaně poměrně královská. Až do peřin vám přivezou třeba žitný sendvič s marinovanou červenou řepou, sýrem a rukolou, a navrch jablkový koláč a jahodové smoothie. Každý den se navíc menu mění. Ruku na srdce – to by člověk sám nezvládl, ani kdyby si přivstal o dvě hodiny.

A jak to vychází z dlouhodobějšího hlediska, mohl by si to člověk vlastně dovolit? Kdyby si snídani do postele objednával celý týden (včetně víkendů), stálo by ho to 525 korun.

Ruku na srdce, přesně tolik utratí i kuřák za cigarety. A není nakonec lepší se dobře nasnídat?

 Bohatství je ale v detailu – abyste si k snídani na vidličku mohli dovolit i šampaňské, šup šup s vyplněným tiketem k terminálu. Výhry ve výši statisíců korun vyplácí Sazka výhercům dokonce dvakrát denně. A peníze můžete investovat třeba do dobrých snídaní až do postele.
 

Přečtěte si také