obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Víme, jaké sporty jsou u milionářů v módě
Sport lidi sbližuje. Vlastně ne vždycky. Někteří fanoušci Sparty nedokážou přenést přes srdce, že jejich bratr fandí Slavii a naopak. Vznikají rodinné rozepře. Řekněme proto, že sport může lidi sbližovat. A to lidi různého věku, rasy i majetkových poměrů. Hrají bohatí radši týmové sporty nebo preferují spíš ty individuální?
Fotbal a zase fotbal. Skoro každý pátý milionář nejraději lítá právě za balonem.  Kopaná je celosvětově nejpopulárnějším sportem mezi bohatými. Konkurovat jí může snad jen golf. Ostatní sporty jsou v uctivém odstupu. Obliba fotbalu platí v obou případech – milionáři ho rádi hrají i se na něj dívají v televizi nebo přímo na stadionech.

Těm, kterým nestačí zahrát si FIFU, nic nebrání si vlastní klub pořídit. Asi nejslavnější tým si koupil ruský boháč Roman Abramovič, který vlastní jeden z nejlepších evropských fotbalových klubů - londýnskou Chelsea. Tým, který před čtyřmi lety dokázal vyhrát prestižní Ligu mistrů. Chelsea je zároveň jedním z oblíbených týmů boháčů. Vůbec nejvíc jich ale fandí rivalovi z Arsenalu.

brooklyn-nets.jpg

Abramovič není jediný, kdo si koupil sportovní klub. Další ruský miliardář Michail Prochorov je majoritním vlastníkem amerického basketbalového týmu Brooklyn Nets. Ten dokázal dvakrát vyhrát svou Atlantickou divizi. Na celkový triumf v NBA ale stále čeká.

Ale zpět ke sportovním aktivitám bohatých. Po fotbale a zmíněném golfu (přes 15 % milionářů po celém světě) následuje lyžování a zimní sporty. Stále víc bohatých vyráží na dovolenou na jachtě a i několik týdnů plachtí.

Třicítku oblíbených sportů uzavírá wrestling. Podle průzkumů je zápasení koníčkem tří desetin procent milionářů. Sice nízké procento, na druhou stranu zhruba stejné jako počet těch, kteří cvičí jógu.

To, co platí po celém světě, neplatí ve Spojených státech amerických. Fotbal (soccer) je tam jen okrajovou záležitostí. Bohatí tam hrají hlavně golf, následuje americký fotbal, lyžování a basketbal. V pětici oblíbených sportů nechybí ani baseball. Ten hrála řada dnes úspěšných mužů v mládí na ulici před barákem a koníček se prostě přenesl do dospělosti.
 

Přečtěte si také