obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
VIDEO: Švédsko odměňuje řidiče
Autor tohoto článku má k severské zemi vztah více než vřelý. Sám tam totiž pěkných pár let žil. A pokud Švédsku nelze něco upřít, je to progresivní přístup v celé řadě oblastí.

Švédové jsou spolu s dalšími Skandinávci a Islandem vzorem světového úsilí za genderovou rovnoprávnost, jejich sociální systém je sice nákladný, ale obyvatelům zajišťuje velmi komfortní život. Třeba širokopásmový internet tam byl v rozpuku v době, kdy jsme se u nás ještě radovali nad připojením přes modem. Progresivní přístup potvrdili také motivační loterií pro řidiče. Ve Stockholmu je nainstalována rychlostní kamera, která zaznamenává hříšníky i vzorné účastníky provozu. Co se vybere na pokutách od pirátů silnic, pak stát vyplácí vybraným řidičům, kteří nepřekročili povolenou rychlost. Asi není divu, že tato pasáž spořádaností aspiruje na řád Mirka Dušína.

Ale víte co? Podívejte se raději na video:

Co říkáte švédské invenci, která motivuje vzorné řidiče? Chtěli byste něco takového vidět i na našich silnicích? Podělte se s ostatními v diskuzi pod článkem.

Přečtěte si také