obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Vesnice duchů se proměnila v luxusní hotel

Zlatokopové si místo oblíbili už v 19. století, pak osada desítky let chátrala. Z dnešní podoby vás ale bude přecházet zrak.

V dobách divokého západu se tu těžilo zlato, pak se ale z americké vesničky Dunton stalo město duchů. Nyní je tu luxusní hotelový komplex se sruby, týpí, stany i jezírky s horkými prameny, který musí nadchnout všechny velké i malé objevitele.

_Srub_600x500.jpg

Areál se nachází v pohoří San Juan v Coloradu a jak zmiňují cestovatelé, na jedinečnou atmosféru místa jen tak nezapomenete.

_Stan_600x500.jpg

Když se po královské snídani vydáte na túru, je dost dobře možné, že až do večera nepotkáte v panenské přírodě ani živáčka.

_Pokoj_600x500.jpg

Jedinečně zrekonstruované město duchů nabízí jeden protiklad vedle druhého. Najdete tu ručně tesané sruby s luxusním vybavením, které doslova nutí k lenošení, i nazdobená indiánská týpí a stany.

_Jidelna_600x500.jpg

Když na vás přijde hlad, zamiřte do na první pohled omšelého salónu. Rozmazlí vás tu však nejlepší světovou gastronomií.

_Relax_600x500.jpg

Až se večer vrátíte z výletu po stezkách v nedotčené přírodě, můžete se nechat hýčkat masážemi, wellness nebo přírodními horkými prameny, které tu vyvěrají.

_Zima_600x500.jpg

Ještě větší kouzlo má areál Dunton Hot Springs v průběhu zimy, kdy ho do peřiny zahalí měkké sněhové vločky.

_Konec_silnice_600x500.jpg

Značka na kraji říká, že zde končí zpevněná silnice. Právě neskutečný klid je tím, co hosté na hotelu oceňují nejvíce. Mobilní signál tu nefunguje, takže vás nikdo nebude rušit. Pro vaši zábavu je ale určený vysokorychlostní internet v celém areálu.

_Srub_Noc_600x500.jpg

Jestli jsme vás nalákali, nezbývá než si sbalit batoh a do luxusního hotelu Dunton Hot Springs vyrazit. Za krásu a luxus se ale také platí: jedna noc tu mimo hlavní sezónu začíná na částce dvacet tisíc korun.

Přečtěte si také