obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Ve Sportce vyhrál téměř 16 milionů. Sny si začíná plnit novým autem
Muž si vsadil plný tiket den před slosováním a protože trefil všech šest čísel, získal jackpot 15 786 576 Kč.
Plný tiket si výherce vyplnil vlastními čísly. Když si svojí sázku kontroloval, trochu se zapotil. Prvních devět sloupečků totiž výhru nepřineslo, obří štěstí na něj ale číhalo v posledním, desátém sloupci.

„Budu mít červené auto!”

Výhra padla v polovině března a senior z jižní Moravy si ji už záhy přišel vyzvednout do budovy Sazky. Při té příležitosti prozradil, že hned jak bude mít peníze převedené na účtě, splní si svůj obří sen, který má už opravdu dlouho.

„Ani nevíte, jak moc jsem z výhry šťastný, a to nejen proto, že si díky Sportce můžu splnit jedno své velké přání. Už brzy budu mít červené auto. A značka? Jsem patriot, takže to bude samozřejmě Škodovka!” svěřil se s jiskřičkami v očích Jihomoravan.

Rodina mu nevěřila

Vyzvednutí výhry ale předcházelo malé drama. Když po losování Sportky senior zjistil, že po víc než padesáti letech sázení vyhrál částku snů, pospíchal se s radostnou zprávou hned svěřit nejprve manželce a pak dceři. „Jsou obě stejné, ani jedna mi ze začátku nechtěla věřit,” směje se už nyní výherce.

Manželku přesvědčil záhy, když jí tiket ukázal a k tomu přidal i vylosovaná čísla. Dcera se ale až do druhého dne nenechala přesvědčit a výhře téměř 16 milionů kourn zkrátka nevěřila. „Já z toho vzrušení vůbec nemohl spát a taky mě mrzelo, že si dcerka myslí, že si vymýšlím,” popsal muž, jak probíhaly první hodiny v kůži multimilionáře.

Vše se ale už druhý den urovnalo a dcera otci uvěřila, asi potřebovala tuhle informaci taky sama nějak vstřebat. Navíc tátovi u sebe doma schovala výherní tiket, protože se obával jeho ztráty. Teď už je vše vysvětleno a rodina se těší, jak si spolu nově nabytých skoro 16 milionů užije.

Přečtěte si také