obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Vánoční stromky ze zlata nebo diamantů
Bez ohledu na to, kolik měří, mohou stát i desítky milionů korun. Každý rok se ve světě objeví luxusní vánoční stromky.
Vánoční stromky ze zlata nebo s diamanty. Jak vypadají a kolik stojí?

 Některé jdou ruku v ruce s tradicí a na klasický strom jsou navěšeny řekněme už hodně netradiční ozdoby. Sníst se nedají, zato byste za některé mohli koupit auto. Výjimkou totiž nejsou ani stromky ze zlata.
OBR1, 1a ABÚ ZABÍ zdroj: alux.com
Rekordmana snad ani nemůžeme hledat jinde, než ve Spojených arabských emirátech, konkrétně v jednom hotelu v Abú Zabí. O samotný strom snad ani tak nejde – jeho cena byla zanedbatelných dvě stě tisíc korun. Ale ty ozdoby – nešlo o žádné obyčejné baňky a ani čokoládovou kolekci byste na něm nenašli. Na stromě totiž visely stovky šperků a ne ledajakých. Na větvích se houpalo sto osmdesát diamantů a jiných drahých kamenů, včetně perel. Není divu, že strom nepřetržitě hlídala ochranka i kamery. Prý se nic neztratilo.
OBR2 HONG KONG zdroj: imoney.my, u všech dalších taky
To byl rok 2010. O tři roky později se objevil jiný skvost na mezinárodním letiště v Hong Kongu. Halu zdobil patnáctimetrový vánoční strom. Kolik stál, se neví, ale rozhodně vypadal luxusně. Bylo na něm víc než milion krystalů od firmy Swarovski.
OBR3 TOKIO
Ve stejném roce nechtěli zůstat pozadu ani v japonském Tokiu. Známá šperkařská firma vytvořila vánoční strom ze čtyřiceti kilogramů zlata. Vzhledem k materiálu není divu, že měřil „jen“ dva a půl metru. A protože to bylo v době oslav 110 let od vzniku studia Walta Disneyho, je na něm padesátka známých kreslených postaviček.
OBR4 SINGAPUR
Za zmínku stojí i krásný vánoční strom ze Singapuru. Tam vážil šest metrů vysoký strom přes tři tuny. Jak je to možné? Bylo na něm přes dvacet tisíc diamantů, tři tisíce krystalů a několik set světel – odhadovaná cena milion dolarů. Přesto prý singapurské boháče mrzelo, že si ho nemohou koupit.

Tak co, inspirovali jste se nebo dáte raději přednost klasickému českému vánočnímu stromku? Tak šťastné a veselé….
 

Přečtěte si také