Vánočně nazdobený dům může stát i miliony
Pohádkově nasvícené rodinné domy. Desítky, stovky a někdy i tisíce světel umístěných od komína až po práh. Zvyk, který postupně zdomácněl i v Česku. A nemusíte jít hned do extrémů. Přesto, tušíte kolik stojí zřejmě nejnazdobenější dům na světě?
Jak dlouho ho majitelé zdobí a kolikrát při tom spadnou ze střechy, se neví. Je ale jisté, že na tomto domě visí rovný milion žárovek. Takže za den je absolutně nemožné ho nazdobit a nejspíš byste si na to museli vzít týdenní dovolenou. Přesto jedna rodina v americkém Delaweru zdobí svůj dům už tři desítky let.

A vůbec je neodrazuje fakt, že měsíční provoz této legrace vyjde na víc než osmdesát tisíc dolarů, tedy víc než jeden milion šest set tisíc korun. Ups. Za to na pozemku najdete hned několik Santa Clausů. Vzhledem k částce, kterou za ozdobu svého obydlí tito Američané platí, doufejme, že jim ten „pravý“ Santa Claus nadělí do ponožky pár amerických penízků.

Pokud jste taky fandové rozsvěcení domů a chcete ušetřit, použijte na výzdobu LEDky, dnes už běžná svítidla. LED řetězy můžete použít na zdobení zahradních stromků, krápníky a závěsy zase využijete na obrysech domu nebo je můžete svěsit dolů ze střechy. Ceny jsou různé. Pokud vás tato odpověď neuspokojí, stačí do tohoto vzorce dosadit pár čísel, a hned budete vědět, jak je to s vaší spotřebou.

vzroec.jpg

 
Raději si vsaďte, ať máte s případnou výhrou finanční rezervu a nemusíte se trápit matematikou. Hezké Vánoce!

Zdroj foto: gizmodo.com

Přečtěte si také