Vklad Zavřít
Více informací
Méně informací

Zkuste si také

Vánoce za všechny prachy

13.12.2015 / 20:21
„Měkké dárky“ jsou prý zase v kurzu. Tím spíš, pokud se jedná o luxusní kousky z kolekce předních světových návrhářů. K tomu blyštivé kameny a zhruba šest set koní pod kapotou. Co když jsou už ale diamanty nebo luxusní auto v garáži nuda? Máme několik tipů na letošního, opravdu bohatého Ježíška.
Hit poslední doby – soukromé ponorky. Už nejsou jen součástí námořních vojsk, ve své flotile je mají i nejbohatší lidi světa. Klub dolarových milionářů mládne a s tím přicházejí i nové, adrenalinovější, záliby.

Malé ponorky z dílny předního námořního inženýra Grahama Hawkese stojí necelých čtyřicet milionů korun. Jde o dvousedadlové stroje, které se ponoří zhruba  do sto metrové hloubky. O sériovou výrobu se zatím zdaleka nejedná, ročně americká firma prodá asi tři kusy. Mimochodem, objednávky se přijímají v Kalifornii.Teď z jiného soudku. Vánoční dárek může mít i podobu dobrého skutku. Kdo oželí ponorku může se účastnit projektu na záchranu velkých kočkovitých šelem v Africe. Stojí totiž zhruba stejně. V ceně jsou přelety mezi jedenácti státy – cíl je jasný – záchrana lvů po boku zkušených zoologů.

A nakonec věci, které by se zřejmě koupit daly. Má to ale háček. Buď nejsou na prodej, nebo by šlo o sumu „přímo zdrcující“. Bohaté milovníky historie by mohla zajímat třeba taková egyptská mumie stará dva tisíce let. Odhadovaná cena – čtyři miliony korun. V nabídce muzeí jich ale asi moc nebude.

Ale Vánoce jsou přece hlavně o dětech. Co takhle soukromý zábavní park. Mistr ve svém oboru, americká Thinkwell Group, dokáže jeden takový navrhnout asi za půl miliardy. Konec konců na vlastním kolotoči nebo horské dráze by se občas rád svezl i nejeden dospělý. V tomto případě bude dobré počkat si na pěkně tučný jackpot.
 

Bavili by Vás takovéhle Vánoce? Napiště nám do diskuze pod článkem.

Logo Sazka - Bude to jen chvilinka
Zavřít   ✕ Pokud právě nejste přihlášeni na Facebooku nebo vám ještě nebylo 18 let, fanouškovská stránka se bohužel nezobrazí. Děkujeme za pochopení.
Pokračovat Zpět