obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
V sedmnácti vyhrála milion

Štěstí si za peníze nekoupíš, říká se odjakživa. Jane Park je toho důkazem. Nejmladší vítězka britské Národní loterie si jako novopečená milionářka prošla těžkou životní zkouškou. Nakonec se jí ale podařilo vrátit život do původních kolejí.

Jane Park vyhrála před třemi lety milion liber. Bylo jí pouhých sedmnáct let a v podstatě přes noc i mediální hvězdou. Doposud celkem spokojené Jane se život obrátil naruby. Je ale otázkou, jestli k lepšímu.
Jane pracovala jako asistentka v jedné kanceláři. V zaměstnání byla spokojená, ale v zásadě žila od víkendu k víkendu, kdy se chodívala bavit s přáteli. Bydlela v domě se svými rodiči a se sestrou obývaly jeden pokoj. Celkem normální rodinný obrázek, nic výjimečného. Když zjistila, že vyhrála,   napsala to, jako správný teenager, na Facebook. A začaly se dít věci. Někteří lidé jí samozřejmě nevěřili. „Myslela jsem, že je prostě mimo,“ říká Janina nejlepší kamarádka Danielle. Krátce na to se ale novopečená milionářka objevila v televizi a všem došlo, že to není vtip. A pod jejím novým statusem začaly rychle přibývat gratulace, ale i nenávistné a závistivé poznámky.
Zatímco se jí všichni ptali, co s penězi udělá, a celá její rodina byla štěstím bez sebe, její matka začala mít obavy. „Má spokojený život a dostane na talíři naservírovaný milion. To je jako dát někomu zbraň. Lidé jako my prostě nemívají tolik peněz,“ říká.
Jane si koupila velký dům a peníze začala roztáčet v luxusních buticích. Pořídila si kabelku od Vuittona a čivavu, protože luxusní kabelka a pes, co se do ní vejde, to prostě musí mít každý, kdo chce být in. Zkrátka nepřišel ani její tehdejší přítel, dostal drahé hodinky a spoustu dalších věcí. Brzy se ale ukázalo, že Jane jen využívá a přišla první rána. Vztah skončil a mladé vítězce začalo docházet, že taková výhra s sebou přináší i potíže. Létala po světě první třídou, ale byla osamělá, stejně tak žila sama i ve svém domě. Žádný z jejích kamarádů totiž jejímu životnímu tempu nestačil a nemohl si dovolit to, co ona.
Nakonec vše skončilo, jak začalo, Jane se vrátila do domu svých rodičů a snaží se žít normální život. Už nejezdí na exotické dovolené, ale vystačí si s nedalekým Španělskem. A ze všeho nejraději je doma. Její příběh natolik zaujal novináře z BBC, že o ní natočili dokonce i dokument.
 

Přečtěte si také