obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
V ráji na zemi za pár korun
Nemusíte mít miliony, abyste si mohli žít jako králové. Na světě je spousta míst, kde se za pár korun najíte i vyspíte. A mnohdy jde přitom o atraktivní lokality známé z někdy až kýčovitých pohlednic. Třeba v jihovýchodní Asii stačí k nevšedním zážitkům pár smotaných bankovek v kapse. Stačí jen sbalit kufr a vyrazit.
Jednou ze zemí, která nabízí nevídané doslova za pár dolarů, je Kambodža. A není to jen proslulý chrám Angkor. V zemi stále není těžké oprostit se od turistického ruchu a užít si ji v klidu. Výbornou kambodžskou kuchyni můžete ochutnat u místních rybářů. Doslova k prasknutí se najíte za pět dolarů, a ne jenom rýže. Výjimkou nejsou ani mořské plody za jediný dolar.Podobné možnosti nabízí i sousední Laos, kde se dá žít i za deset dolarů na den. Pořádná večeře vyjde na polovinu. Podobné je to v Thajsku, i když tady už musí člověk trochu hledat. Pořád se ale najdou místa, kam turismus v pravém slova smyslu nedorazil. Hlavně na venkově.

Jako o ráji na zemi mluví spousta lidí o indonéském ostrově Bali, nejen kvůli potápění. Dá se tu žít za pár desítek dolarů na měsíc. Láhev vody tu vyjde na čtvrťák. Pivo je tu ale drahé kvůli vysoké dani z alkoholu. Bývá v sedmičkových lahvích a stojí necelé dva dolary.

Koho Asie ani Indonesie neláká, může zkusit Latinskou Ameriku. I tady se dá za pár dolarů užít spousta zábavy a pořád zbude víc než dost na jídlo pro dva lidi a samozřejmě na zábavu.

 V Guatemale nebo sousedním Hondurasu je ještě levněji. Ten je sice mezi turisty čím dál víc populární, pořád ale patří k nejlevnějším zemím na světě. Vlastně je třeba jen vzít pas, příruční zavazadlo a odletět. Všechno potřebné se dá koupit velmi levně na místě. V místních podnicích se dá výborně najíst už za tři dolary.

Na tyto výlety nebude potřeba vyhrát zrovna jackpot. Kdo si vsadí má tak vyšší šanci vyrazit na cestu.
     

Přečtěte si také