Vklad Zavřít
Více informací
Méně informací

Zkuste si také

V ráji na zemi za pár korun

23.03.2016 / 08:32
Nemusíte mít miliony, abyste si mohli žít jako králové. Na světě je spousta míst, kde se za pár korun najíte i vyspíte. A mnohdy jde přitom o atraktivní lokality známé z někdy až kýčovitých pohlednic. Třeba v jihovýchodní Asii stačí k nevšedním zážitkům pár smotaných bankovek v kapse. Stačí jen sbalit kufr a vyrazit.
Jednou ze zemí, která nabízí nevídané doslova za pár dolarů, je Kambodža. A není to jen proslulý chrám Angkor. V zemi stále není těžké oprostit se od turistického ruchu a užít si ji v klidu. Výbornou kambodžskou kuchyni můžete ochutnat u místních rybářů. Doslova k prasknutí se najíte za pět dolarů, a ne jenom rýže. Výjimkou nejsou ani mořské plody za jediný dolar.Podobné možnosti nabízí i sousední Laos, kde se dá žít i za deset dolarů na den. Pořádná večeře vyjde na polovinu. Podobné je to v Thajsku, i když tady už musí člověk trochu hledat. Pořád se ale najdou místa, kam turismus v pravém slova smyslu nedorazil. Hlavně na venkově.

Jako o ráji na zemi mluví spousta lidí o indonéském ostrově Bali, nejen kvůli potápění. Dá se tu žít za pár desítek dolarů na měsíc. Láhev vody tu vyjde na čtvrťák. Pivo je tu ale drahé kvůli vysoké dani z alkoholu. Bývá v sedmičkových lahvích a stojí necelé dva dolary.

Koho Asie ani Indonesie neláká, může zkusit Latinskou Ameriku. I tady se dá za pár dolarů užít spousta zábavy a pořád zbude víc než dost na jídlo pro dva lidi a samozřejmě na zábavu.

 V Guatemale nebo sousedním Hondurasu je ještě levněji. Ten je sice mezi turisty čím dál víc populární, pořád ale patří k nejlevnějším zemím na světě. Vlastně je třeba jen vzít pas, příruční zavazadlo a odletět. Všechno potřebné se dá koupit velmi levně na místě. V místních podnicích se dá výborně najíst už za tři dolary.

Na tyto výlety nebude potřeba vyhrát zrovna jackpot. Kdo si vsadí má tak vyšší šanci vyrazit na cestu.
     
Logo Sazka - Bude to jen chvilinka
Zavřít   ✕ Pokud právě nejste přihlášeni na Facebooku nebo vám ještě nebylo 18 let, fanouškovská stránka se bohužel nezobrazí. Děkujeme za pochopení.
Pokračovat Zpět