obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
V lovecké sezóně Sportky můžete vyhrát Jaguar

V Lovecké sezóně Sportky můžete už tento pátek získat luxusní automobil Jaguar F-Type Coupé. Stačí si vsadit plný tiket se Šancí a můžete na lov téhle šelmy vyrazit i vy.

Pokud byste vybírali název pro rychlé a luxusní auto, lepší jméno než Jaguar budete hledat těžko. Ve světě zvířat je jaguár hned po gepardovi nejrychlejším běžcem planety a je také největším kočkovitým predátorem ve Spojených státech.

1. F-Type Coupé zrychlí na stovku za 5,4 sekundy

Na výherce Lovecké sezóny čeká superluxusní Jaguar F-Type Coupé. Přísní pánové z Top Gearu mu dali úctyhodné čtyři hvězdičky z pěti. F-Type Coupé pak okomentovali jako nejpraktičtější a nejkrásnější vůz automobilky, který je se zrychlením z nuly na 100 km za 5,4 sekundy radost řídit.

2. Společnost původně vyráběla sajtkáry

Společnost Jaguar byla založena v roce 1922 a původně nevyráběla sporťáky, nýbrž sajtkáry k motocyklům. Už v roce 1927 ale firma na londýnské moto show představila myšlenku postavit sportovní vůz – dvoumístný sporťák SS 1.

lovecka-sezona.jpg
 

3. Nejkrásnější automobil historie

SS 100 byl model z roku 1936. Stovka v názvu znamená rychlost v mílích, kterou tehdy dokázal vytáhnout, tedy 160 km/h. S pouhými 314 kusy, které Jaguar vyrobil, je vůz dodnes považován za jedno z vůbec nejelegantnějších a nejkrásnějších aut, která kdy sjela z pásu.

4. Celebrity milují Jaguary

Jedním z nejskalnějších fanoušků Jaguaru byl slavný herec a závodník Steve McQueen. Mezi dalšími známými vlastníky Jaguara jsou pak američtí herci Harrison Ford či Clint Eastwood. Jaguary ale milovali či milují Beatles, Led Zeppelin i Roy Orbison a za volantem svého modelu je dokonce vídána i samotná královna Alžběta II.

 

Přečtěte si také