obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
V Indii mají sterilizační loterii
V rámci snah o snížení porodnosti Indické úřady vytvořily jednorázovou tzv. sterilizační loterii. Dobrovolníci, kteří se nechali sterilizovat, za svůj příspěvek k omezení tamní populace dostali 600 rupií (zhruba 215 korun), navíc byli zařazeni do slosování o televizory, motocykly, kuchyňské roboty a hlavní cenu v podobě miniautomobilu Tata Nano.

Což o to, nová telka nezní zle, stanovená cena nám ale z pohledu změkčilých Evropanů přijde třeba oproti 60 korunám za sloupeček v Eurojackpotu poněkud vysoká. Zato příběh osmiletého chlapce, který z výhry pomohl holčičce s leukémií nás opravdu potěšil:

Altruistický chlapec dojal svět

Osmiletý chlapec jde příkladem nám všem, když pomohl dvouleté holčičce s leukémií. Ačkoli se nejedná přímo o loterii, neboť Američan Wyatt Erber, jak se chlapec jmenuje, vyhrál v soutěži banky First Clover Leaf. Tento příběh zmínit musíme, abychom vyvážili rozporuplné pocity z indické sterilizační loterie a navíc nás zahřál u srdce. Svých 1 000 dolarů za první místo malý (a velmi uvědomělý) Wyatt totiž nepoužil tak, jak by to asi učinila většina jeho vrstevníků: nekoupil si videohry, neschoval si je do prasátka, ani je nedal do úschovy rodičům. Místo toho se rozhodl celou částku věnovat sousedům, kteří vychovávají nyní tříletou holčičku s leukémií.

Co říkáte na poněkud drastickou indickou loterijní invenci? A jaký máte názor na chlapce, kterému sobectví vážně nic neříká? Podělte se s ostatními v diskuzi pod článkem.

Přečtěte si také