obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Už dva roky pomáháme dětem sportovat
Druhé narozeniny slaví Česká olympijská nadace, jejímž hlavním partnerem je Sazka. Od roku 2012 se podařilo díky ní podpořit už 505 dětí ze sociálně slabších rodin a dětských domovů.

Peníze jdou na vybavení, soustředění nebo třeba na celoroční zaplacení sportovního kroužku,“ řekl Jan Železný, prezident České olympijské nadace.

Nadace ale dětem plní i řadu dalších přání, třeba jim umožňuje se setkávat tváří v tvář s vrcholovými sportovci. Například možnost být na trávníku během tréninku české fotbalové reprezentace ocenil i sedmnáctiletý Ivan, který od 9 let vyrůstal v dětském domově a fotbal mu přirost k srdci.

„Hraju fotbal, je to moje naděje pro lepší budoucnost, všechno si při tom sportu dokážu srovnat, nepřipouštím si žádné trable,“ vypráví Ivan, kterého Česká olympijská nadace také podpořila.

„Doufáme, že sportujících dětí bude stále přibývat, a že i díky naší podpoře se České olympijské nadaci podaří rozhýbat nebo u sportu udržet děti, které by z finančních důvodů musely svůj oblíbený koníček opustit,“ podotýká generální ředitel Sazky, Robert Chvátal.

Letos měly děti možnost být ještě na zápase českých basketbalistek s USA, setkaly se s atletickým šampionem Pavlem Maslákem či fedcupovým týmem, vyzkoušely si vodní lyžování i raftování ve slalomovém kanále v Troji a prožily pohádkový den s Tomášem Vernerem v zákulisí lední show.

Nadace podporuje mladé sportovce ve věku od 6 do 18 let, kteří mají chuť sportovat, a to bez ohledu na talent, sportovní disciplínu či hendikep.

Česká olympijská nadace je i nadále připravena pomáhat sportovat a plnit sny stále více dětem a Sazka bude, jako hrdý a nejvýznamnější dárce prostředků pro potřebné děti, i v roce 2015 určitě u toho.

Přečtěte si také