obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Ukazovala kolegovi, jak má správně zkontrolovat výhru. Vyhrála 25 milionů
Američanka ukazovala kolegovi, jak má ovládat samoobslužný stroj na kontrolu výhry. Lepší den na demonstraci si vybrat nemohla. Kolegovi totiž rovnou ukázala, jak se vyhrává 25 milionů korun.
 
Sázení nebo stírání losů s pracovními kolegy je kratochvíle, které holduje docela hodně lidí. Je to více napětí za stejné peníze, když sledujete tikety svých spolupracovníků. Veselý příběh na toto téma pak přichází z amerického městečka Fredericksburg ve státě Virginia.

Tam šla Merry Thomasová se svým kolegou zkontrolovat výhru v místní loterii. Když Merry ukazovala svému kolegovi, jak funguje automat, který prověří, jestli jste nevyhráli, přišel šok. Kolega vyhrál 12 dolarů, Merry pak rovný milion.

Ta nemohla uvěřit své výhře a tento stav ještě trvá. Merry Thomasová se rozhodla vybrat si 630 915 dolarů před zdaněním. Celý milion by dostala jenom v případě, že by si jej nechala vyplácet měsíčně po dobu 30 let. Obchodník, kde los koupila, pak získal bonus 10 tisíc dolarů.

Co s vyhranými penězi udělá, v tom neměla Merry Thomasová pod návalem emocí ještě příliš jasno. Stejně tak zahraniční tisk mlčí o tom, jak svých 12 dolarů využije její kolega. V jeho případě však nebude rozhodování asi tak náročné…
 

Přečtěte si také