obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Turecký šéfkuchař měl těžké dětství, dnes je miláčkem milionů lidí
Turecký kuchař miláčkem uživatelů internetu. Miliony lidí sdílejí jeho fotky a videa, restauraci navštěvují filmové hvězdy. Jeho život ale nebyl vždycky tak růžový jako středně propečený biftek.
Kolik znáte známých kuchařů? Babica, Pohlreich. Pečlivější diváci televize a pořadů o vaření možná ještě vykřiknou Ramsey nebo Oliver. Ale co takový Nusret Gökçe? Ticho takové, že je slyšet zrnka soli dopadající na podlahu v kuchyni. Přitom tenhle člověk je jednou z nejnovějších internetových celebrit.
 
Nusreta si oblíbili nejen kvůli jeho dovednostem s nožem, ale i stylovému pohybu na finální dochucení masa, které připomíná takřka taneční kreace. Právě to mu vyneslo poctu nejvyšší - internetovou přezdívku a hashtag, tedy slovní spojení, přes které jej mohou fanoušci vyhledat.
 
nusret01.jpg
 
Nusret je nyní na internetu znám jako SaltBae, velmi volně přeloženo jako “slaný kotě”.
Turecký šéfkuchař se tak stal osobností, se kterou si podávají ruce hollywoodské hvězdy. Jeho restauraci navštívil třeba i herec Leonardo DiCaprio a fotku sdílel zpěvák Bruno Mars.

Na školu nebyly peníze

Sám Nusret to neměl jako dítě jednoduché. V rozhovoru pro turecký tisk se Nusret v minulosti rozpovídal o tom, jaké to je vyrůstat jako jedno z pěti havířových dětí. Do školy přestal chodit relativně brzo, jelikož na to rodina prostě neměla peníze.
 
Cesty osudu a štěstěna jej nakonec dovedly ke gastronomii. Začínal jako učeň u řezníka a svoje dovednosti zdokonaloval například v Argentině, zemi stejků.
 
nusret02.jpg

Dnes má na šest restaurací v různých částech světa a nežije si vůbec špatně. Internetová sláva je tak jen sladkou, v jeho případě spíš slanou, tečkou za jeho těžkým dětstvím. Důležité je, že se člověk nesmí nechat zlomit a musí jít štěstíčku naproti. Třeba i do trafiky.

Přečtěte si také