obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Tunel jako ze zlata
Kam se hrabe vila na Ořechovce s pěti ložnicemi, palác s bazénem a saunou, a zahradním parkem, kam jen oko dohlédne. Luxus mezi nemovitostmi leží úplně někde jinde!

Pokud máte peněz jako šlupek, a nebo jste si právě vsadili Eurojackpot a reálně se vám něco takového může stát, čtěte pozorně.

Vůbec nejdražší stavba v Česku se nachází v Praze. A nemá ani koupelnu, ani okna. Je to totiž tunel.

Tunel Blanka. Vůbec nejdelší městský tunel v Evropě. Měří zhruba 6,4 kilometrů, a jeho konečná cena se postupně vyšplhala na neuvěřitelných 43 miliard korun!

Pro představu, v Eurojackpotu se teď hraje o 933 milionů korun. Za tuto částku by si tak teoreticky zájemce mohl koupit celých…..počkejte si na to…. 139 metrů dopravního díla. Jelikož tam docela profukuje, tak by to asi nebyl použitelný apartmán… Nicméně třeba pro sjezd na skateboardu ideální. Tedy – pro krátký a pomalý sjezd. Ale i klub miliardářů se může někde učit jezdit na prkně s kolečkama, že ano.

Ještě méně by se ale investice vyplatila tomu, kdo by vyhrál Superjackpot Sporkty. Ten je aktuálně přes 70 milionů korun. Slušná suma. Ale znamená to, že za takovou částku by se dalo pořídit jen zhruba 10 metrů tunelu Blanka!

Pražský projekt je tak evidentně i pro miliardáře drahý. Lepší taktikou by bylo utratit SuperJackpot Sportky za 17 nejnovějších modelů Ferrari F458 Italia (ano, SEDMNÁCT!), udělat z nich slavnostní kolonu a jet se tunelem projet. Pokud se teda někdy vůbec otevře. A nebo raději vlastně někam úplně jinam. Navrhovaná nejvyšší povolená rychlost v Blance je totiž pouhých 70 kilometrů v hodině.

Přečtěte si také