obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Třicet pět miliónů za vyhranou stokorunu
Máme pro vás další příběh výherců Sportky. Výhra přes 35 milionů se datovala 24. srpna roku 2005. Vsadila jí žena, a to v magických 13 hodin a 13 minut. Na tiket vyplnila data narození své rodiny.

Vsadit si v neděli středeční tah Sportky ve 13 hodin a 13 minut, tak tomu se říká věřit na pověstnou třináctku, která je už několik desetiletí opředena mnoha záhadnými mýty. Někomu číslo třináct přináší štěstí, jinému možná smůlu. Každopádně pro výherkyni Jackpotu v částce přes třicet pět miliónů korun ze středy 24. srpna to byla multimilionová trefa. „Vůbec jsem si neuvědomila, že podávám svůj tiket třináct minut po třinácté hodině,“ prozradila nám šťastná majitelka Jackpotu v částce 35 280 054 korun, který „vyinkasovala“ za vsazená čísla 1, 5, 8, 19, 26 a 48 po středečním I. tahu Sportky ve 34. sázkovém týdnu.

 Za vyhranou stovku Jackpot

Nejsem schopná vysvětlit, co mě vlastně vedlo k tomu, abych jeden a ten samý tiket vsadila vícekrát za sebou. Nikdy jsem to v životě předtím neudělala. Po třetím vsazení uvedeného tiketu jsem na jeden ze šesti tipovaných sloupců vyhrála stokorunu. Ve sběrně, kam jsem si tak trošku s hrdostí šla pro výhru, jsem zjistila, že Jackpot nikdo nevyhrál a má hodnotu přes třicet miliónů. Ve chvíli, kdy mi obsluha terminálu podávala stokorunovou výhru, jsem znejistěla. Obětovala jsem ji a sázenku podala počtvrté. Byla trošku zmačkaná a do terminálu se jí vůbec nechtělo. Trvalo hodnou chvíli, než jsem v ruce místo stokoruny držela potvrzení o sázce na středeční losování.“

Data narození a záhadná ztráta tiketu

Vsazená čísla jsou data narození rodiny výherkyně, akorát číslo 48 je rok narození. „Nedokážu pochopit souvislost mezi daty narození a vylosovanými čísly. Studený pot mě polil ve chvíli, kdy jsem chtěla na tiketu zkontrolovat čísla, která jsem si opsala z televizního losování. Nikdo mi to nevěří, ale já ho vážně nemohla najít. Nakonec byl založen v deskách, kam tikety nikdy neukládám. Přesto jsem to podvědomě udělala. Našla jsem ho a ještě na poloviční cestě do sídla společnosti SAZKA jsme se zastavili v Motorestu a kontrolovali na tiketu vylosovaná čísla, jestli náhodou nejedeme do Prahy zcela zbytečně.“

Domek na klíč a křížem krážem Amerikou

Polovinu výhry dala výherkyně rodině a za polovinu si splnila životný sny. Nechala si postavit na klíč krásný rodinný domek a vyrazila do Spojených států, které procestovala.

Přečtěte si také