obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
TOP 3 teenageři s příjmy v milionech
Když je někdo prominentní fracek a majetek zdědí po tatínkovi a utratí ho za marnivé nákupy, obdivovat ho určitě nebudeme. Když si však puberťák sám zřídí živnost a ještě před vyzvednutím občanky vydělá miliony dolarů, nezbývá než smeknout. Tihle to dokázali!

3. místo: Tyler Dikman (USA)

Datum narození: 28. července 1984
Obor: Technologie
Odhadovaná hodnota majetku: 93 milionů Kč

Tyler-Dikman-Enkivillage.jpg

Jako mladistvý kouzelník začínal Tyler už v 10 letech vystupovat takřka profesionálně. Svou show předváděl hlavně na narozeninových oslavách dětí, které byly jen o pár let mladší. Za minutové vystoupení si šikula účtoval 25 dolarů.

Ve stejné době, kdy začínal s veřejným kouzlením, dostal také svůj první počítač. Ten rozebral a naučil se, jak funguje. Poté začal spravovat počítače učitelům ve škole. Cena? 15 dolarů za hodinu. Stále neměl dost a tak později přidal ještě hlídání dětí pro Malcolma Taffeho (mimochodem viceprezident americké banky Merrill Lynch). V 15 si Tyler řekl, že už je čas začít podnikat a založil technologickou firmu Cooltronics.

2. místo: Ashley Qualls (USA)

Datum narození: 4. června 1990
Obor: Webdesign
Odhadovaná hodnota majetku: 200 milionů Kč

Ashley-Qualls-enkivillage.jpg

Když vydělala první milion, bylo Ashley 14 let. Její úspěch vydláždilo založení internetového magazínu Whateverlife.com, na nichž se věnuje mladistvým tématům a webdesignu. Vše začalo několikaletým studiem HTML a dalších webových technologií. Když spustila stránky, lidé si k ní velmi rychle našli cestu. Její znalosti byly pozoruhodné.

Co nevidět začaly Ashley chodit žádosti a zpracování návrhu osobních stránek (např. pracovních portfolií a prezentací) od lidí z celého světa. Její příjmy však plně zajišťuje právě web Whateverlife.com, na nějž měsíčně přijde okolo 7 milionů unikátních návštěv. To se reklama prodává vlastně úplně sama!

1. místo: John Koon (USA)

Datum narození: ročník 1983
Obor: Motorismus/móda
Odhadovaná hodnota majetku: 160 miliard Kč

John-Koon-Enkivillage.jpg

Syn přistěhovalců z Hongkongu je ideálním příkladem cesty za americkým snem. Ještě na střední škole založil společnost Extreme Performance Motorsports, jejímž prostřednictvím pak nabízel z Asie importované automobilové součástky pro tuning vozů. Později svůj byznys rozšířil i na další vozové komponenty a dodával na míru upravené části karosérie, speciální kola, vyšperkované zvukové systémy a další specialitky.

Tím si získal na věhlasu a oslovila ho televize MTV – John se stal dodavatelem věhlasného pořadu Pimp my ride (obyčejné rachotiny se před kamerami proměňují v nadupané káry). Během studií na Georgetown University si mladý podnikatel udělal pauzu a zavřel krám. Po zisku titulu v roce 2004 však ohlásil návrat a kromě tuningu aut pronikl také do světa módy.

Znáte další mladistvé milionáře? Napráskejte nám je v diskuzi pod článkem!
 

Přečtěte si také