Zavřít
Bilance: Délka hraní: Maximální výhra na technické hře je 500 000 Kč
obrázek plovoucího bannery loyalty
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Sazka svět

Tohle neuhodnete. Jakým celebritám je letos šedesát stejně jako Sazce?

Tohle neuhodnete. Jakým celebritám je letos šedesát stejně jako Sazce?

Sazka letos slaví svoje 60. narozeniny. Není jediná. Podívali jsme se na slavné osobnosti, které jsou stejně staré. A kolikrát jde o zajímavé překvapení. Díky televizní obrazovce totiž hvězdy nestárnou, ale v reálném životě funguje příroda na všechny stejně.

 

Josef Carda (18. ledna 1956)

Známý herec a bavič se narodil v Ústí nad Labem. Vystudoval brněnské JAMU a pak brázdil česká divadla. Nejvíce se ovšem proslavil v televizi v zábavném pořadu Tele Tele. Tam vystupoval po boku dalších skvělých recesistů (Genzer, Suchánek, Žilková). Kromě herectví se Carda věnuje také dabingu. Kuriózní rolí je třeba postava Lennyho Leonarda v seriálu Simpsonovi. Zajímavost: S manželkou Radkou a synem Adamem žijí v domě z roku 1905. Postavil ho ještě Radčin pradědeček.

Thomas Jeffrey „Tom“ Hanks (9. července 1956)

Geniální herec a režisér se narodil jako jedno ze 4 dětí rodiny Hanksových v kalifornském Concordu ve Spojených státech. Herectví ho lákalo už od mala a ještě na střední se mu věnoval alespoň ve volném čase. Později byl angažován na festival hereckých Shakespearových her v Ohiu, kde se naplno projevil jeho talent. Následoval film. 

První menší role byly ještě zahřívací (např. ve filmu On ví, že jsi sama z roku 1980), pak ale přišel Žbluňk (Splash) a Hanks byl rázem hvězdou. Následovaly další hitovky - Velký, Samotář v Seattlu, Filadelfie, Forrest Gump nebo třeba Trosečník. Je téměř jedno jaký film zmíníme, neboť každý další byl v podstatě kasovním trhákem. Zajímavost: Držitel dvou Oscarů je tak právem jedním z nejlépe placených herců v dějinách filmu. Všechny jeho filmy utržily přes 9 miliard dolarů!

David Copperfield (16. září 1956)

Kouzelník a ilusionista David Copperfield (vlastním jménem David Seth Kotkin) se narodil v americkém Metuchenu. Kouzlení Davida bavilo v podstatě odjakživa - první kouzlo se naučil už v 7 letech, svou první show uspořádal ve 12 a v 16 už o magii přednášel na univerzitě v New Yorku. Asi nepřekvapí, že se stal historicky vůbec nejmladším členem Společnosti amerických kouzelníků. 

Největší slávu si Copperfield vysloužil svými proslulými televizními show pro miliardy diváků po celém světě. V nich předvedl celou řadu dosud nevídaných kousků. V roce 1982 to byl Project Magic, kde použil magii jako léčebnou metodu pro posílení dovednosti a motorických schopností tělesně postižených lidí, jindy nechal zmizet americkou Sochu svobody, nechal vypařit letadlo obklopené lidmi nebo se prostě jen vznášel jako pták.


Zajímavost: Příprava jednoho kouzla od nápadu po vystoupení před lidmi trvá Copperfieldovi v průměru 2,5 roku. Výjimkou byla iluze létání: ta mu trvala celých 7 let.

Zdroj foto: blesk.cz, Wikipedia

Přečtěte si také