obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Tohle neuhodnete. Jakým celebritám je letos šedesát stejně jako Sazce?

Sazka letos slaví svoje 60. narozeniny. Není jediná. Podívali jsme se na slavné osobnosti, které jsou stejně staré. A kolikrát jde o zajímavé překvapení. Díky televizní obrazovce totiž hvězdy nestárnou, ale v reálném životě funguje příroda na všechny stejně.

 

Josef Carda (18. ledna 1956)

Známý herec a bavič se narodil v Ústí nad Labem. Vystudoval brněnské JAMU a pak brázdil česká divadla. Nejvíce se ovšem proslavil v televizi v zábavném pořadu Tele Tele. Tam vystupoval po boku dalších skvělých recesistů (Genzer, Suchánek, Žilková). Kromě herectví se Carda věnuje také dabingu. Kuriózní rolí je třeba postava Lennyho Leonarda v seriálu Simpsonovi. Zajímavost: S manželkou Radkou a synem Adamem žijí v domě z roku 1905. Postavil ho ještě Radčin pradědeček.

Thomas Jeffrey „Tom“ Hanks (9. července 1956)

Geniální herec a režisér se narodil jako jedno ze 4 dětí rodiny Hanksových v kalifornském Concordu ve Spojených státech. Herectví ho lákalo už od mala a ještě na střední se mu věnoval alespoň ve volném čase. Později byl angažován na festival hereckých Shakespearových her v Ohiu, kde se naplno projevil jeho talent. Následoval film. 

První menší role byly ještě zahřívací (např. ve filmu On ví, že jsi sama z roku 1980), pak ale přišel Žbluňk (Splash) a Hanks byl rázem hvězdou. Následovaly další hitovky - Velký, Samotář v Seattlu, Filadelfie, Forrest Gump nebo třeba Trosečník. Je téměř jedno jaký film zmíníme, neboť každý další byl v podstatě kasovním trhákem. Zajímavost: Držitel dvou Oscarů je tak právem jedním z nejlépe placených herců v dějinách filmu. Všechny jeho filmy utržily přes 9 miliard dolarů!

David Copperfield (16. září 1956)

Kouzelník a ilusionista David Copperfield (vlastním jménem David Seth Kotkin) se narodil v americkém Metuchenu. Kouzlení Davida bavilo v podstatě odjakživa - první kouzlo se naučil už v 7 letech, svou první show uspořádal ve 12 a v 16 už o magii přednášel na univerzitě v New Yorku. Asi nepřekvapí, že se stal historicky vůbec nejmladším členem Společnosti amerických kouzelníků. 

Největší slávu si Copperfield vysloužil svými proslulými televizními show pro miliardy diváků po celém světě. V nich předvedl celou řadu dosud nevídaných kousků. V roce 1982 to byl Project Magic, kde použil magii jako léčebnou metodu pro posílení dovednosti a motorických schopností tělesně postižených lidí, jindy nechal zmizet americkou Sochu svobody, nechal vypařit letadlo obklopené lidmi nebo se prostě jen vznášel jako pták.


Zajímavost: Příprava jednoho kouzla od nápadu po vystoupení před lidmi trvá Copperfieldovi v průměru 2,5 roku. Výjimkou byla iluze létání: ta mu trvala celých 7 let.

Zdroj foto: blesk.cz, Wikipedia

Přečtěte si také