obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Tohle je výherní poukaz na auto z roku 1967
V historii Sportky se hrálo převážně o peníze, čas od času však Sazka trochu vyšponovala napětí a zařadila prémii v podobě zahraničních zájezdů či věcných cen. Celá 60. léta se dala vyhrát auta Škoda, později došlo i na populární „žigulíky“ (vozy Lada).
 
„Táta sázel pravidelně. Pamatuji si, jak jsme se dívali každou neděli dopoledne na losování. Čísla měl svoje, ale pokud na ně dlouho nevyhrál, neváhal dát jiná,“ vzpomíná paní Milena, dcera jednoho z výherců legendární Škody MB.

Paní Milena nám vyšla vstříc a poslala historickou vzácnost – tatínkovo autentické potvrzení o výhře Škody MB. Poukaz na výhru legendární Škody MB, napsaný na psacím stroji znamenal v 60. letech opravdické terno.Důvodů oblíbenosti vozidel u hráčů bylo hned několik. Na auto se čekalo i několik let a navíc jejich cena byla enormně vysoká. Například taková Škoda 100 stála v roce celých 45 000 Kčs. Při tehdejším průměrném platu v Československu nákup takového fára znamenal šetřit pěkných pár let. Lidé si tehdy přišli v průměru na něco okolo 1 900 Kčs. I kdyby tehdy odkládali celou tuto částku, potrvá jim spoření na nové žihadlo necelé tři roky. Důležité je také připomenout, že tehdejší finanční výhry ve Sportce měly dané maximum. V roce 1963 jste za první pořadí brali "jen" 80 000 Kčs.

„Táta sázel celý život a 5. pořadí vyhrával pravidelně - to už ani nebral jako výhru. Automobil ovšem vyhrál na číslo tiketu. To já ještě nebyla na světě. Myslím, že říkal, že nejdříve vylosovali kraj, kde se bude o automobil losovat, pak město a poštu. Auto jsme si moc užili. Já jsem v něm jezdila celé své dětství. Možná právě toto způsobilo, že moc ráda řídím,“ uzavírá paní Milena, která nám tatínkův poukaz zaslala.
 

Přečtěte si také