Zavřít
Bilance: Délka hraní: Maximální výhra na technické hře je 500 000 Kč
obrázek plovoucího bannery loyalty
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Sazka svět

Tiguan je kříženec kočkovité šelmy s leguánem. A nyní může být váš

Tiguan je kříženec kočkovité šelmy s leguánem. A nyní může být váš
Tento pátek proběhne další kolo naší Lovecké sezóny v mimořádných losováních Sportky. Do zaměřovačů lovců se nyní dostal Tiguan. Že jste o takovém zvířeti ještě neslyšeli? Tiguan je výsledek práce německých inženýrů.
Tiguan je složeninou německých výrazů pro tygra (der Tiger) a leguána (der Leguan), jméno přitom vzniklo v rámci ankety německého automobilového magazínu AutoBild. Třistapadesát tisíc čtenářů vybíralo z několika názvů, přičemž Tiguan získal nejvíce hlasů. Mezi dalšími možnostmi byla jména jako Namib, Rockton, Samun nebo Nanuk.

Myšlenku s šíleným mixem zvířat pak automobilka dotáhla dál o několik let později, když vycpaného Tiguana ukázala i v televizní reklamě. 

this-is-a-tiguan-half-tiger-half-iguana-says-volkswagen-video-91756_1.jpg

Reklama měla ukázat, že Tiguan je prvním svého druhu – první malé a kompaktní SUV, které ale zvládne i drsnější terén.
 

A jeden takový Tiguan může být i váš, pokud si vsadíte na mimořádného losování Sportky, v pátek 15. června. Abyste se zapojili, stačí si vsadit plný tiket a kód na sázence jde automaticky do losování. Jeden výherce si s jistotou oveze nový vůz v hodnotě 800 000 Kč. Výhru je ale možné čerpat i v penězích.

Názvy aut zkrátka vznikají různě

Podobně originální přístup k výběru názvů svých aut použila i Škodovka – jméno Karoq pro nové SUV totiž vybrali obyvatelé ostrova Kodiak. Přesněji jde o nápad dvanáctiletého chlapce. Karoq je spojením výrazu pro auto a šíp, který má ostatně Škodovka ve znaku.

Škodovku už v rámci lovecké sezóny nevyhrajete. Trofej z mimořádného losování Sportky o velikosti Kodiaqa už má někdo v garáži. Nicméně Tiguan pořád může být váš. Vsaďte si online zde!

Přečtěte si také