obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Terénní Lamborghini už se skoro lakuje! Čeká na Vás?
Chci spíš Lambo, nebo nějaké luxusní SUVčko? Dilema končí. Nemožné se stává skutkem a automobilka Lamborghini rozšíří svou nabídku o třetí modelovou řadu. SUV.
 

Už na autosalonu v Pekingu v roce 2012 firma frajeřila s konceptem Urus. Jenomže všichni víme, jak to je. Na autosalonu z toho stáhnou plachtu, člověk slintá, okolo ty modelky… Jenomže to, co pak vyjede z výroby připomíná spíš chudou tetičku. Pokud se tedy vůbec začne vyrábět.

Tentokrát by to mělo ale být jinak. Automobilka už potvrdila, že na koncept Urus naváže neméně luxusním sériovým modelem, jehož výroba bude probíhat v Itálii. Poprvé ke koupi by mělo SUV být v roce 2018.Premiéře nového SUV bude ovšem předcházet vedle samotného vývoje řada dalších kroků souvisejících s jeho výrobou. Automobilku v Sant'Agata Bolognese totiž čeká výrazný růst ze současných 80 000 m2 na 150 000 m2, bude tedy dvojnásobná. Projekt zahrnuje výstavbu nových budov, v nichž budou umístěny nové výrobní linky i sklady a rozšíření čeká i oddělení výzkumu a vývoje.

Aby se terénní elegán mohl vůbec vyrobit, fabrika přijme 500 nových zaměstnanců. Ročně se „Urusů“ má prodat 3000, hlavní barva karoserie je sytě červená. Budete pro něj ale muset do zahraničí – hlavním odbytištěm má být USA, Čína, Střední východ, Rusko, Velká Británie a Německo.

Lamborghini je součástí německé automobilky Volkswagen. Server topspeed.com upozornil, že doposud se spekulovalo o tom, že Urus se bude vyrábět v závodě Volkswagenu v Bratislavě, kde se vyrábějí také další velká SUV automobilky: VW Touareg, Audi Q7 a karosérie Porsche Cayenne. Právě s těmito modely by mělo být nové lamborghini technicky spřízněné.

Necháme se překvapit. Už teď se ale proslýchá, že luxusní sportovní užitkový vůz se má prodávat za 4 a půl milionu korun.

Zdroj foto: auto.cz

Přečtěte si také